Луганський суд 26 жовтня 2011-го визнав законним вивішування червоних прапорів.
Суд відмовив у позові Дмитра Снєгирьова. Той наполягав на незаконності дій Луганської облради щодо розміщення червоних прапорів на будівлі з 16 по 22 червня.
"Депутати просто висловили свою позицію. Своє бажання увіковічнити пам'ять жертв Великої Вітчизняної війти та подвиг переможців. І в жодному разі не зазіхати на державні символи", - говорили представники облради Олександр Пікалов і Володимир Зенчугов у суді.
20 травня 2011-го тодішній президент Віктор Янукович підписав закон, який дозволив вивішувати копії прапора Перемоги по всій країні. Його могли піднімати поряд із державним. Стяг трактували як "символ перемоги радянського народу, його армії та флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни".
Після часткової окупації Росією Луганської та Донецької областей 2014-го у непідконтрольних регіонах так звана влада ДНР і ЛНР зобов'язала розвішувати червоні стяги 9 травня. Прапор також використовують до дня звільнення від нацистських загарбників - передають від одного міста до іншого. До акції залучають школярів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Громадянська війна така громадянська": головою верховного суду ДНР став росіянин
Червоний прапор вішають разом із російським і стягом невизнаної республіки на школах та адмінбудівлях.
Закон, який дозволяв використовувати червоний прапор, втратив чинність у травні 2015-го після прийняття законів про декомунізацію.
Коментарі