неділя, 26 липня 2015 09:24

У Чернігові - довибори в Раду: є перші порушення

У Чернігові в окрузі №205 проходять проміжні вибори народного депутата України. Виборчі дільниці відкрилися о 8.00 ранку і закриються о 20.00 годині.

Представники політсили "ДемАльянс", які спостерігають за ходом голосування вже заявляють про наявні порушення на дільницях.

"Дільниця # 741008 перед входом два спортивних гопніка з жовтими браслетами. ... 741006 дільниця у приміщенні ЖКГ без вентиляції та кватирок. Одна членкиня ДВК вже знепритомніла. А це лише прохолодний ранок", - зазначають спостерігачі

На дільниці №741096 помічено "журналістів" з жовтими браслетами з характерною спортивною зовнішністю від ЗМІ "Точка Зору".

Автор: Твіттер "ДемАльянсу"
 
Автор: Твіттер "ДемАльянсу"
 

"Такі "журналісти" з жовтими браслетами ЯУкроп. Помічені по двоє на більшості дільниць. З якого змі - не знають", - зазначають спостерігачі. Жовті браслети мають і інші спостерігачі на виборах.

При цьому у КВУ заявили: "На кількох дільницях з'явились невідомі особи із фальшивими посвідченнями газети Комітету виборців України "Точка зору". На місце виїхала мобільна група КВУ".

До складу 205-го округу входить 83 виборчих дільниці, у тому числі 72 звичайних та 11 спеціальних, утворених в лікувальних установах. У списки для голосування внесено 146,9 тис. виборців.

Центральна виборча комісія 28 травня призначила проміжні вибори народного депутата в окрузі №205 (Чернігів) на 26 липня у зв'язку з тим, що Верховна Рада достроково припинила повноваження обраного в даному окрузі Валерія Куліча (фракція "Блок Петра Порошенка), призначеного головою Чернігівської обласної державної адміністрації.

В окрузі спочатку було зареєстровано рекордну кількість кандидатів - 127, але потім 36 кандидатів знялися з балотування, та у виборчий бюлетень внесені прізвища 91 кандидата - 84 самовисуванця і 7 висунутих партіями. Через це виборчий бюлетень на цих виборах буде максимального розміру, який може бути виготовлений - довжиною 1 м.

Автор: Твіттер "ДемАльянсу"
 

Основна боротьба в ході виборчої кампанії йшла між екс-заступником голови Дніпропетровської обласної держадміністрації Геннадієм Корбаном, якого вважають близьким до бізнесмена Ігоря Коломойського, а також пропрезидентським кандидатом Сергієм Березенко, який є керівником Державного управління справами.

Спостерігачі вже заявили, що під час виборчої кампанії обидва ці кандидати використовували прямий і непрямий підкуп виборців. Зокрема, штаб одного з кандидатів укладав "соціальні договору" з виборцями з виплатою 400 грн за голос, штаб іншого роздавав продовольчі пайки.

Також спостерігачі висловили занепокоєння з приводу можливого конфлікту із застосуванням зброї в день голосування, оскільки за даними міліції в місто з'їхалися близько 1 тис. Осіб, які можуть бути задіяні в такому конфлікті.

Право вести спостереження за виборами в день голосування отримали 4 українських громадських організації, які подали відповідні звернення до Центральної виборчої комісії. В той же час, жодного міжнародного виборця на цих виборах не буде - до ЦВК не надходило жодних звернень з приводу реєстрації міжнародних офіційних спостерігачів.

Відповідно до закону про вибори народних депутатів, вибори можуть бути визнані недійсними тільки на окремих виборчих дільницях. Не залежно від того, скільки може бути таких ділянок, вибори в цілому в окрузі будуть визнані такими, що відбулися, і переможцем буде визнаний кандидат, що набрав найбільшу кількість голосів.

На проведення виборів буде витрачено близько 3,2 млн грн. ЦВК зобов'язана офіційно встановити результати виборів не пізніше, ніж на 15-й день після дня голосування, тобто 11 серпня, проте розраховує зробити це значно раніше. Дані про явку виборців і результати голосування в електронному вигляді будуть відображатися на офіційному сайті ЦВК у міру введення даних про обробку протоколів дільничних комісій.

Зараз ви читаєте новину «У Чернігові - довибори в Раду: є перші порушення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути