Символічно, що з 59-річним Миколою Булатецьким, кандидатом в депутати по 194-му одномандатному виборчому округу (м. Черкаси) зустрічаємося біля ПК "Дружба народів", що його нещодавно відреставрували під патронатом його основної конкурентки на нинішніх виборах – Валентини Жуковської.
- Прихильники кажуть мені, що Жуковська ще буде по камінчику цю плитку завтра діставати, як програє.
О 7.00 Микола Іванович підвозить до "Дружби народів" свою дружину Тетяну, яка є членом дільничної виборчої комісії на дільниці в палаці. Чекає водія, 34-річного Андрія. Він працює водієм вантажівки на сільгосппідприємстві Булатецького.
- Треба до Насті заїхати. То мій янгол охоронець, - звертається до водія.
Купує горщик бузкових хризантем на могилу дочки Анастасії, яка загинула 14-річною в 95-му році. Заїжджає на цвинтар.
З кладовища відправляється на виборчу дільницю в школі № 32, аби проголосувати.
- За Греся (кандидат у депутати від "Батьківщини" на 195-тому окрузі Володимир Гресь) і за опозицію, - каже під'їжджаючи.
Біля дільниці вже з десяток бажаючих проголосувати стоять в черзі. Миколу Івановича пропускають проголосувати першим. За 3 хвилини дільницю відкривають. Булатецький найпершим голосує і кидає бюлетні в скриньку №1. Їде на свій округ об'їжджати дільниці.
На заправці заливає в бак свого мінівена 40 літрів пального. Купує каву і три пачки цигарок.
- В такому темпі, як зараз – це допінг для мене, - пояснює Микола Іванович.
Біля "Літака" через вікно авта помічає знайому, колишню колегу, Ларису Ільєнко.
- Я за Вас голосувала, - каже та.
- Ви перша жінка, яка мені це сьогодні повідомила, - відповідає Булатецький. Купує жінці в кіоску троянду.
Заїжджає на декілька дільниць. Люди висловлюють йому підтримку. Булатецький обіймає прихильників, цілує жінкам руки. Спілкується із знайомими:
- Для мене ключовий момент, щоб люди йшли на вибори. Вчора збираю людей: батюшки, артисти, студенти, аби прийшли позакликали людей іти на вибори. Один кадр, бандурист, каже одразу: "Скільки дасте?". Я йому – 500 гривень. Він: "Нє... За 500 гривень не буду співать.". Всім треба бабки. Поїхали ми подивитись в двори як розклеїли агітки. Де дружина клеїла – все на місці. А є такі, шо ганяють кіно. Гроші взяли, а роботу не роблять, - каже Булатецький.
ФОТОРЕПОРТАЖ: У день виборів Катеринчука просили добудувати церкву та провести воду
В авто курить майже цигарку за цигаркою. Постійно розмовляє по телефону.
- Вітаю, Микола Іванович! Я за Вас голосував! А знаєте чого? Бо Ви казали, що найперше в Раді наб'єте Олійнику морду! За те, що він тушка! – каже 51-річний черкасець Булатецькому біля дільниці в "Палаці піонерів".
О 12.00 приїжджає в свій штаб. За годину робить близько 40 дзвінків: в штаб опозиції, спостерігачам, сім'ї. Спостерігачі повідомляють про підозри в підкупі з боку інших кандидатів на одній з дільниць.
- Розберіться! Фіксуйте, пишіть акти! Бл**ь! Дійте якось! – кричить в трубку Булатецький. – Зараз до Вас ще під'їдуть люди.
Біля штабу до нього підходить 66-річна Тамара Волошина:
-Йду за Вас голосувать! Спеціально, - каже жінка. - Щоб Ви Олійнику в рило дали! Я 8 років член Партії регіонів, а йду за опозицію голосувати. "Регіони" – бандіти. Вони самі своїх членів дурять.
О 13.30 Булатецький знову їде по дільницях. Намагається питати в представників соціологічних компаній, які проводять екзит-поли про свої позиції. Більшість, хто признається кажуть, що він попереду.
- Нарешті здійсниться моя мрія. Вигнать оцю банду! - коментує рейтинги кандидат.
Біля дільниці в школі №25 помічає депутата міськради, якого підозрює в співпраці з його конкуренткою, а відтак підозрює, що той займається підкупом. Викликає спостерігачів, аби ті стежили за депутатом.
О 18.00 обідає в кафе біля свого штабу. Замовляє борщ і бутерброд. В цей час йому по телефону звітують про стеження за нібито людьми, які купують голоси. Булатецький реагує емоційно, з матюками. В кафе водій приносить підготовлені в штабі заяви про організацію підкупу.
О 19.40 здає заяви про організацію підкупу в прокуратуру, СБУ та міліцію. Там обіцяють швидко зреагувати.
О 20.00 дізнається перші результати екзит-полів.
- Партія моя звісно підкачала. А "УДАР"... Не хочу про них і говорити. В Черкасах їхня функція була просто відтягнути голоси в нас. А вони ще мене пропонували знятися на користь їхнього кандидата. За "Свободу" щиро радий, - коментує Булатецький.
О 21.00 Микола Булатецький прямує до ОВК чекати перших протоколів. Найпершим приносять протокол з інфекційної лікарні. Там проголосували всього 19 осіб. Лідирує Булатецький з шістьма голосами.
О 23.00 їде додому. Одягає новий костюм та вишиванку. Вечеряє чаєм та бутербродами, при цьому переглядає виборчий телемарафон на місцевому каналі.
- Видно, що то інтелігентні просто люди, а я – боєць. Хоча серед них є такі відверто клоуни, - коментує виступи.
Телефонує в рідне село Стукалівка на Полтавщині.
- Розбуди бабу!
О 1.00 Миколі Івановичу по телефону повідомляють, що дана команда блокувати доставку протоколів до ОВК.
- Всеруться вони, а не заблокують. Я зробив усе, що від мене залежне. От є кукурудза. Я сподіваюсь, що вона дасть по 60 центнерів з гектара, вона точно дасть 50, отже я роблю все, щоб вона дала 65.
Микола Булатецький знову їде до ОВК, з авта обдзвонює штабівців з попередженням про блокування. Йому повідомляють, що з двох дільниць в школі №9 затримують протоколи. Одразу їде туди.
- Слабкий би вже в такому темпі здох... - думає вголос Булатецький дорогою.
На дільниці йому пояснюють, що сталась помилка. Він повертається до ОВК.
В переважаючій більшості протоколів, які постійно підносять, Булатецький лідирує. На деяких дільницях більше, ніж вдвічі. Микола Іванович помітно підбадьорився. Час від часу наспівує "Ніч яка місячна...".
- Перемагаємо в одні ворота! – каже комусь по телефону.
О 4.35 у ОВК все більше людей вітає Булатецького з перемогою.
- Дякую Вам за чесні вибори! Є дані, що мій відрив від Жуковської склав 10000 голосів, а результат партії найкращий в Україні! – звертається до представників дільничних комісій, що чекають своєї черги в ОВК, Микола Булатецький.
Коментарі
31