Міліція викликала на допит заступника голови "Батьківщини" Олександра Турчинова та "нунсівця" В'ячеслава Кириленка в рамках розслідування справи про День незалежності.
Про це пише "Комерсант-Україна" у публікації "Хода не пройшла даремно" з посиланням на джерела в МВС.
За даними співрозмовника, Турчинова викликано як свідка. Крім того, повістки для дачі свідчень отримали "бютівець" Володимир Яворівський та "нунсівець" Олесь Доній.
Начальник прес-служби київської міліції Володимир Поліщук підтвердив інформацію про допит Турчинова.
"Турчинова буде викликано на допит поки як свідка як одного з організаторів цього заходу. Він віддавав накази мітингувальникам шикуватися в колони і йти на Банкову, порушуючи рішення суду", - заявив він.
"І якщо порушники чекають, що в міліції з ними будуть говорити ніжно і лагідно, вони помиляються, це процесуальні дії, нехай будуть готові до неприємних запитань", - додав Поліщук.
Він також упевнений, що намір депутатів у свою чергу подати до суду на міліцію "переходить всі межі".
"Такої толерантної міліції, як в Україні, немає в жодній країні світу. Їх б'ють, в них кидають пляшки, димові шашки, з них зривають каски, потім ще й вимагають порушити стосовно них кримінальні справи! Нехай депутати подивляться відеосюжети з Іспанії, Англії та інших європейських країн і порівняють дії працівників міліції по гуманності - там поліція діє набагато жорсткіше", - зазначив він.
Пізніше стало відомо про виклик на допит Левка Лук'яненка. Про це політик повідомив у власній заяві у відповідь на отриману повістку з'явитися до слідчого.
Левко Лук'яненко наголосив, що "відповідальність за порушення громадського порядку лягає цілком і повністю на владу, яка організувала зіткнення з демонстрантами".
Лук'яненко також вимагає скасувати порушену кримінальну справу, провести службове розслідування про перевищення повноважень міліцією.
Нагадаємо, за фактами зіткнень 24 серпня міліція порушила кримінальну справу за ч. 3 ст. 296 Кримінального кодексу ("хуліганство"; передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років).
Коментарі
13