Ексклюзиви
вівторок, 29 січня 2008 10:36

Тимошенко: "Україну повинні захищати не юнаки, а професійна армія"

Прем"єр-міністр Юлія Тимошенко вважає героїчний бій під Крутами наслідком помилок і безвідповідальності українських політиків.

Про це сказано у зверненні прем"єра до українців з нагоди 90-ї річниці бою під Крутами.

"Крути - це й жорстокий приклад того, як за помилки, прорахунки, а часом і банальну безвідповідальність політиків народ платить найдорожчу ціну - життя найкращих синів. У ті бурхливі роки молода українська держава залишилася без власної армії. І це, як ми знаємо, завершилося трагедією", - передає прес-служба Кабінету Міністрів слова Тимошенко.

Прем"єр вважає битву під Крутами героїчною й водночас трагічною сторінкою історії України.

"29 січня сповнюється 90 років від дня битви під Крутами, де загинуло близько 300 героїв, захищаючи незалежність України. Це героїчна й одночасно трагічна дата в історії нашого народу", - підкреслила Тимошенко.

Тимошенко вважає, що Крути сталі символом жертовності українців за незалежність і незруйновності українських націй.

Вона сказала, що зробить все, щоб не допустити повторення подібних подій у майбутньому, а також висловила впевненість, що країну повинні захищати не юнаки, а професійна армія.

"Я пишаюся тим, що герої Крут належать до нашого народу й обіцяю, що, як політик, зроблю все, щоб трагічні помилки історії ніколи не повторювалися, а країну захищали не діти-патріоти, а дієздатна професійна армія", - сказала Тимошенко.

Черкаська обласна організація Української народної партії пропонує Президенту Віктору Ющенку перенести святкування Дня захисника Вітчизни з 23 лютого на 29 січня (день пам"яті героїв Крут).

29 січня 1918 року 250 київських юнкерів, студентів і гімназистів зі Студентського куреня, а також 100 гайдамаків і вільних козаків і 12 кінних козаків під командуванням сотника Лощенка зайняли оборону залізничної станції Крути, щоб запобігти наступу на Київ більшовицьких військ Радянської Росії під командуванням Муравйова.

30 січня 1918 року 6-тисячний загін червоної гвардії з матросами Балтійського флоту на чолі обійшов лінію української оборони.

Невеликій частині гайдамаків і козаків вдалося врятуватися, відступивши на Київ, більшість загинули, а гімназисти, юнкери й студенти, які потрапили в полон, були розстріляні.

19 березня 1918 року тіла частини загиблих були врочисто перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві, пишуть Українські новини.

Зараз ви читаєте новину «Тимошенко: "Україну повинні захищати не юнаки, а професійна армія"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути