Про це заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко сьогодні на брифінгу після засідання Кабінету міністрів.
"Антикризові заходи окремо має НБУ і, безперечно, левова частка - 90% відповідальності і дій, які потрібні для запобігання фінансовій світовій кризі, лежать на Національному банку України і на Раді національної безпеки та оборони України як координуючому органі на чолі з Президентом", - заявила Тимошенко.
Вона зазначила, що уряд може працювати тільки за галузевими програмами.
При цьому прем`єр додала, що Конституція України прямо забороняє уряду втручатися в діяльність Нацбанку, а світова фінансова криза, безперечно, знаходиться в компетенції НБУ.
"Рада нацбезпеки - це координуючий орган, який об`єднує всі гілки влади і має можливість скоординувати цю роботу і зробити її більш концентрованою і осмисленою. А уряд приймає ті заходи, які стосуються бюджетної політики і підтримки окремих галузей виробництва", - заявила Тимошенко.
Віце-прем`єр-міністр Іван Васюник вважає, що повна відповідальність за розробку нормативно-правових актів, які застерігають від можливих негативних наслідків світової фінансової кризи для економіки України, лежить на уряді.
Він додав, що повністю підтримує прагнення прем`єр-міністра Тимошенко розробити і прийняти пакет законодавчих і нормативно-правових актів щодо попередження можливих негативних наслідків світової фінансової кризи для економіки України. "Але я висловив нерозуміння, чому на засіданні Кабміну (сьогодні, 16 жовтня) на порядку денному немає цього пакета", - сказав Васюник УНІАН.
Коментарі