У разі проведення пенсійної реформи в 2011 р. результати її ефективність Україні отримає в 2016-2021 р.
Про це заявив з трибуни Верховної Ради Україна віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час години запитань до уряду.
Він підкреслив, що основна мета пенсійної реформи - підвищення пенсій і надання громадянам України гідного пенсійного забезпечення.
За словами міністра, співвідношення працюючих українців до пенсіонерів постійно погіршується, і на сьогоднішній день в Україні налічується 13,7 млн пенсіонерів, а кількість тих, хто робить внески до Пенсійного фонду - 14,4 млн.
Віце-прем'єр - міністр соціальної політики також запевнив, що працюючі пенсіонери, крім державних службовців, нічого не втратять після реалізації пенсійної реформи.
"Усі працюючі пенсіонери, які сьогодні працюють, - це близько 3 млн людей, практично не відчують жодних змін. Закон не передбачає, що працюючі пенсіонери щось втратять", - сказав він.
"Хочу звернутися до шахтарів, військових, які сьогодні працюють. Ми зацікавлені, щоб ці люди працювали, тому що від них йде в першу чергу сплата до Пенсійного фонду", - пояснив віце-прем'єр.
Тігіпко зазначив, що тільки ті категорії, які відносяться до державних службовців і ті десять категорій, які до них прирівняні, під час своєї роботи будуть отримають не "пенсію, яка б дорівнювала 80% їхнього заробітку, а приблизно 50%".
За словами віце-прем'єра, для чоловіків збільшення віку виходу не пенсію торкнеться в першу чергу держслужбовців - з 2013 року він збільшиться з 60 до 62 років.
Тігіпко нагадав, що пенсійний вік, який діє сьогодні в Україні, був встановлений ще в СРСР у 1929 р.
Віце-прем'єр повідомив, що в даний час в Україні чоловіки, вийшовши на пенсію, живуть в середньому 14 років, жінки - у середньому 25 років. Мінімальна пенсія у чоловіків складає в середньому 1300 грн, у жінок - 850 грн.
За матеріалами РБК-Україна, Інтерфакс-Україна
Коментарі
13