Визнання Європейським судом з прав людини нечинним голосування Верховної Ради за звільнення Олександра Волкова з посади судді Вищого суду, є дуже важливим прецедентом для України.
Таку думку у коментарі Gazeta.ua висловив політолог Костянтин Матвієнко.
"Прецедент насправді дуже важливий. Бо суд розглянув відеозапис, переконався в тому, що справді було кнопкодавство, потім заслухав свідчення депутатів і вже на цій підставі ухвалив своє рішення. Тобто тепер, усі рішення які приймаються кнопкодавством, що зафіксовано, буде автоматично підпадати під категорію нечинних з точки зору європейської юстиції", - пояснив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Свободі" пояснили, що просто не встигли сьогодні нейтралізувати "рукоблудів" у Раді
Відповідаючи на питання про те, чи може опозиція використати це рішення, щоб скасувати низку невигідних їй законів, прийнятих кнопкодавством, політолог наголосив: "Якщо Європейський суд візьме це на розгляд. В даному випадку, були порушенні права людини. Тобто, людина має право на те, щоб рішення Верховної Ради приймалися законно. Європейський суд постановив, що процедура прийняття рішення по Волкову була незаконною, саме на цій підставі він скасував це рішення. Отже, припустимо, що за голову Нацбанку проголосують кнопкодави. Голова Нацбанку скаже: товариство, я не хочу бути незаконно призначеним. Він звернеться до Європейського суду і той визнає таке рішення нечесним. Але всі рішення, які не стосуються персоналій, прийняти буде складно".
"Хоча, якщо попрацюють юристи опозиції, то можна буде знайти привід, щоб скаргу подала персона — людина, яка б стверджувала, що саме її права були порушені", - додав він.
Матвієнко вважає, що так ерішення суду є дуже позитивним прецедентом для України.
Коментарі
11