середа, 25 лютого 2009 10:28

Тарасюк переконує Європарламент, що у газовій кризі більше винна Росія

Тарасюк переконує Європарламент, що у газовій кризі більше винна Росія
Депутати Верховної Ради, члени комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС не погоджуються з колегами з Європарламенту, що Україна має рівну відповідальність з Росією за газову кризу.

Така позиція була озвучена 24 лютого під час першого дня засідання 12-ї сесії Комітету парламентського співробітництва за участю представників Єврокомісії, повідомив у Брюсселі співголова комітету Борис Тарасюк.

"Українська сторона і один депутат Європарламенту заперечували справедливість таких звинувачень, тому що не може бути рівної відповідальності у України і Росії, коли Росія не грає за правилами, тому що вона не ратифікувала Енергетичну хартію, тому що Росія припинила постачання газу на вході в Україну, а не Україна заважала транзиту цього газу до країн ЄС", - сказав він.

"Тому не можна ставити на один щабель ці дві країни", - додав Тарасюк.

За його словами, нинішня газова криза стала вже другим попередженням разом з першою кризою 2006-го року. При цьому, за словами українського депутата, на сьогодні можна говорити про те, що ЄС поки так і не зробив висновків і до цього часу не має єдиної енергетичної стратегії.

Нагадаємо, що, на початку січня цього року через невирішеність питання щодо постачання російського газу до України та ціни на нього, Росія припинила постачання газу до Європу майже на два тижні – з 7 по 20 січня.

У 2006 році Росія також призупиняла постачання газу Україні та транзитного газу в країни ЄС на два дні.

За матеріалами: УНІАН, Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Тарасюк переконує Європарламент, що у газовій кризі більше винна Росія». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути