Під час роботи над Митним кодексом виник конфлікт інтересів між провладними фінансовими угрупуваннями.
Про це у коментарі кореспонденту Gazeta.ua сказав віце-прем'єр Микола Томенко:
"Тут виразний конфлікт інтересів, під час якого пропала сильність та єдність влади. Митний кодекс насичений протистоянням між групами впливу парламентської більшості, уряду та Адміністрації президента. Якщо почитати зауваження, то навіть команда Ющенка, яка конкурувала з урядом, не писала такої жорсткої критики. Там разів 20 написано, що це антиконституційний, корупційний та злочинний законопроект".
Зараз важко прогнозувати, як далі розвиватиметься ситуація з Митним кодексом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спрощення митних процедур: перспективи для держави та бізнесу
"Але це класичний приклад, як різні групи шукають компромісу в законі, щоб урахувати інтереси кожної. Одні хочуть заробити більше грошей перевозячи одні товари, інші - інші товари. Наприклад, одні лобіюють пом'якшену систему оподаткування операцій з електроносіями, інші - операції з металом, сільсько-господарськими матеріалами. Кожна група намагається пролобіювати пільгові варіанти митних правил. Важко сказати, яка з груп переможе, бо всі вони натикаються на несприйняття в Адміністрації президента".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович дозволив зменшити ввізне мито на легковики
Зазначимо, що сьогодні Верховна Рада підтримала доопрацьовану редакцію Митного кодексу. "За" проголосувало 264 депутата, зокрема 185 "регіоналів", 5 НУНСівців, 25 комуністів, 10 позафракційних, 20 депутатів від "Народної партії", а також 19 представників фракції "Реформи заради майбутнього".
Наразі закон про Митний кодекс готується до підпису президента.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям дозволять дешевше ввозити товари в країну
Нова редакція Митного кодексу була прийнята Верховною Радою 3 листопада 2011 року. Тоді президент Віктор Янукович наклав вето на закон. 9 лютого 2012-го Верховна Рада відправила Митний кодекс на доопрацювання.
Коментарі
1