Ексклюзиви
понеділок, 07 вересня 2015 17:03

"Свобода" може піти у підпілля - політолог

"Свобода" може піти у підпілля - політолог
УНІАН

Усім винним у сутичках 31 серпня потрібно висунути обвинувачення, але різного ступеню.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко.

"У нормальному суспільстві і державі суд має спиратися не на політичну волю, а на закон. Неважливо, хто його порушив. Він має бути покараний. А у нас все вирішує політична воля. У цьому проблема. Якщо діяти за логікою закону, всіх винних у подіях 31 серпня "свободівців" треба заарештувати. Покарати хоча б за хуліганство всіх, а не 18 чоловік",- заявив він.

На думку експерта, важливо обрати оптимальні умови покарання винних у сутичках під Радою, уникнувши обурення радикальних сил.

"З точки зору політичної доцільності, з одного боку, покарати деяких представників "Свободи", а з іншого,- уникати конфлікту з правими радикалами. Щоб не загострювати ситуацію і не відкривати в країні другий фронт. Якщо почати системні репресії проти них, то "Правий сектор", "Свобода" проявлятимуть свою політичну силу не в публічному процесі, а у підпіллі. Це набагато небезпечніше для суспільства, ніж відкриті конфліктні ситуації на вулицях", - зазначив Фесенко.

Політолог наголосив на тому, що Україні необхідно прискорити проведення судової реформи і не допускати виправдовування насиллю.

"Для того, щоб до суду і його рішень ставились з повагою, треба прибирати одіозних суддів з минулого. Коли засідання проводитимуть люди, до яких критичні зауваження вже тривалий час, то відбуватиметься дискредитування судових рішень. Це вагомий аргумент за прискорення судової реформи і очищення корпусу. За таких умов винні будуть покарані. А наразі можна очікувати затримання лише частини винуватців. Тягнибоку повинні символічно хоча б штраф виписати. Нехай принесе публічне вибачення за свої дії. Тут громадська думка розподілилася. Дехто звинувачує у сутичках 31 серпня державу, вигороджуючи радикалів. Вони не мають права виправдовувати насильницькі методи, бо це призведе до громадянської війни", - додав Фесенко.

Нагадаємо, у зв'язку з заворушеннями біля Верховної Ради 31 серпня була затримана 31 людина, проте під вартою залишилися 18 (двоє з них отримали домашній арешт, інші залишилися в ізоляторі), інших відпустили.

Зараз ви читаєте новину «"Свобода" може піти у підпілля - політолог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути