Восьмий апеляційний суд Львова заборонив Соціалістичну партію України.
Про це повідомили "Чесно".
Майно партії та її осередків, згідно з рішенням суду, передадуть державі. Рішення можуть оскаржити у Верховному суді.
Доводи СБУ і Мін'юсту полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності і висловлюваннях останніх трьох керівників партії, передовсім - Іллі Киви.
Нагадали, як Кива вітав президента країни-агресорки РФ Володимира Путіна з днем народження, ідеалізував його діяльність, а також про справу щодо державної зради.
На думку СБУ, хоч Кива з 2019 року не є офіційним керівником партії, він і надалі впливає на неї.
Партійний сайт повідомляв, що входження Киви до ОПЗЖ було, як делегування від СПУ.
Зараз партію очолює Віктор Заїка - директор іменного благодійного фонду Іллі Киви "Визволення".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від Королевської до Рабіновича: показали прогульників у Верховній Раді під час війни
Ще одним доказом впливу Киви на Соцпартію вважають те, що очолювана ним організація "Всеукраїнський рух по боротьбі з фашизмом "Патріоти за життя", як і його благодійний фонд, зареєстровані за тією ж адресою, що й СПУ.
Серед аргументів про заборону також - антиукраїнська діяльність керівників осередків партії, зокрема Олександра Онищенка. Той очолює столичний осередок, висувався від СПУ на виборах народних депутатів 2019 року. ЦВК тоді відмовила в реєстрації.
"Засідання щодо заборони Соцпартії стало одним з небагатьох на яке допустили журналістів. Також воно стало найдовшим і тривало майже 3 години. Найкоротше засідання щодо заборони "Блоку Володимира Сальда" тривало майже 30 хвилин", - розповіли в "Чесно".
Соціалістична партія - вже сьома заборонена проросійська політсила. Одна із найстаріших партій незалежної України. У 1991-2010 роках її очолював Олександр Мороз.
14 червня Восьмий апеляційний суд заборонив діяльність партії "Держава". Перед цим заборонив партії "Опозиційний блок", "Соціалісти", "Справедливість та розвиток", "Наші", "Блок Володимира Сальдо".
У травні президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності проросійських партій.
Іллю Киву обвинувачують у державній зраді, пропаганді війни, посяганні на територіальну цілісність, закликах до захоплення державної влади й поширенні забороненої в Україні комуністичної символіки.
До початку повномасштабного російського вторгнення він втік в Іспанію, а 28 лютого з'явився у програмі кремлівського "Первого канала".
15 березня Верховна Рада позбавила Киву мандата народного депутата.
Коментарі