вівторок, 27 вересня 2011 13:20

США вже не засуджують Януковича: Україна досягла успіхів у створенні демократії

США вже не засуджують Януковича: Україна досягла успіхів у створенні демократії

Держсекретар США Гілларі Клінтон дещо змінила думку щодо ситуації з демократією в Україні.

Такий висновок можна зробити з її заяви під час підписання разом із міністром закордонних справ Костянтином Грищенком Меморандуму про взаєморозуміння у галузі ядерної безпеки у Нью-Йорку, повідомляє "Українська правда".

"Цього року Україна відзначила 20-ту річницю незалежності, це дає нам можливість звернути увагу на інший ключовий аспект стратегічного партнерства наших націй, нашу спільну відданість демократії", - сказала Клінтон.

"Було непросто побудувати сильну демократію після розвалу Радянського Союзу, але Україна досягла значних успіхів. Як ми знаємо, демократії будуються на системі стримувань та противаг, справедливих і неупереджених інституціях, судової незалежності, дієвому виборчому законі та на незалежних ЗМІ і громадянському суспільстві", - зазначила Клінтон.

Держсекретар також додала: "Ми віримо, що Україна перебуває на шляху досягнення цієї мети і ми закликаємо її продовжити просування вперед. Ми дуже віддані продовженню демократичного прогресу в Україні".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меркель поговорила з Януковичем з приводу судових процесів проти опозиції

"І тому дуже важливо, щоб уряд уникав будь-яких дій, які могли б підірвати демократію та верховенство права або участь у політичній діяльності або конкуренцію. Ми віримо, що Україна стоїть на порозі досягнення стабільної функціонуючої демократії, яка сприятиме її процвітанню і безпеці, зміцнить її відносини з її партнерами та сусідами і надасть більше можливостей українським громадянам", - підкреслила вона.

Нагадаємо, два тижні тому Клінтон писала листа президенту Віктору Януковичу, в якому висловлювала стурбованість щодо стану демократії в Україні. При цьому особливу увагу вона приділяла арешту Юлії Тимошенко.

Зараз ви читаєте новину «США вже не засуджують Януковича: Україна досягла успіхів у створенні демократії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути