Ексклюзиви
Вівторок, 30 вересня 2008 11:39

США втрутиться в конфлікт між Ющенком і Тимошенко

Провідні газети світу публікують низку матеріалів про можливі наслідки вторгнення Росії в Грузію для глобальних суперечностей в контексті наростання нової хвилі протистояння між Росією та США.

Як повідомляє Радіо "Свобода", чимало оглядачів переконані, що Вашингтон намагатиметься всіма силами схилити своїх європейських союзників до надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО на саміті в грудні.

Відоме лондонське аналітичне видання "Джейнз" оприлюднило новий аналітичний проноз щодо можливого розвитку подій довкола наслідків російсько-грузинського протистояння. Тут також ідеться й про можливе місце України у нових глобальних сценаріях.

Лондонські експерти вважають, що Росія недвозначно показала у Грузії, що хоче "повернути під свій контроль ті території у близькому зарубіжжі, котрі називалися раніше "сферою впливу Москви".

Але, на думку аналітиків видання, тут Росія наштовхується на жорсткий опір США, які мають намір схилити НАТО до надання Україні Плану дій щодо членства в альянсі саме у грудні цього року на саміті у Брюсселі.

Лондонське видання також вважає, що у зв"язку з грудневими планами, Вашингтон докладатиме максимум зусиль для примирення між президентом Віктором Ющенком та прем"єр-міністром Юлією Тимошенко та своєчасної виплати Києвом всіх газових боргів Росії, щоб зменшити привід Москви для нових відключень газу цієї зими.

На майбутнє експерти з "Джейнз" сумніваються у реальності воєнного конфлікту між Росією та Україною, бо це загрожує бізнесовим інтересам Москви, яка транспортує більшу частину свого газу на Захід саме через Україну.

Окремі європейські газети інформують про напружену ситуацію в Парламентській Асамблеї Ради Європи, де в понеділок обговорювали грузинське питання.

Низка європейських депутатів з ПАРЄ пропонують зменшити повноваження депутатів від Росії, але це, як пише німецька "Франкфуртер Рундшау", може призвести до виходу Москви з ПАРЄ. Тому французька резолюція в ПАРЄ пропонує різко осудити агресію Росії в Грузії, без санкцій супроти Москви.

Американський тижневик "Ньюзвік" друкує виступ президента Польщі Леха Качинського, який вважає, що Захід лише запобіг спробі Росії скинути Міхаїла Саакашвілі, але не ліквідував загрозу Росії альтернативним шляхам постачання енергії для Заходу на Кавказі. Качинський переконаний, що Захід не зміг поки що гідно відповісти Росії і, на його думку, надання ПДЧ для України і Грузії в Бухаресті допомогло б уникнути цю кризу.

Зараз ви читаєте новину «США втрутиться в конфлікт між Ющенком і Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 9781
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода