середа, 21 липня 2021 13:41

США не просили Україну мовчати щодо "Північного потоку-2" - радник Держдепу

США не просили Україну мовчати щодо "Північного потоку-2" - радник Держдепу
Дерек Шолле наголосив на близькому і конструктивному партнерстві з Україною. Фото: eadaily

Радник Державного департаменту США Дерек Шолле спростував інформацію, нібито адміністрація США закликала Україну утриматися від критики "Північного потоку-2".

Про це він сказав під час візиту до Києва 21 липня, пише "Радіо Свобода".

На запитання, чи дійсно Вашингтон тисне на Україну в цьому питанні, Шолле відповів: "Ні. Україна – демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності".

Проте він не зміг конкретно відповісти, чи відповідає дійсності інформація, викладена в статті The Wall Street Journal, що США та Німеччина погодили перелік заходів із підтримки України на тлі фінальної стадії будівництва "Північного потоку-2".

"Ми дійсно обговорювали з нашими німецькими колегами питання енергетичної безпеки України. Важливою є реальна і значна практична допомога Україні. Я поки що не можу говорити про конкретику. Але це буде істотна підтримка її енергетичного сектору, яка гарантувала б енергетичну безпеку, ефективність та незалежність", – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Північний потік-2": США і Німеччина сьогодні можуть оголосити про угоду. Чого чекати Україні

Інформація, що нібито адміністрація США закликала Україну утриматися від критики "Північного потоку-2", з'явилася у виданні Politico напередодні. Мовляв, публічні виступи на цю тему можуть зіпсувати відносини Вашингтона і Києва.

Зараз ви читаєте новину «США не просили Україну мовчати щодо "Північного потоку-2" - радник Держдепу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути