середа, 27 червня 2018 08:18

США нагадали Україні, що антикорупційна поправка досі не прийнята

США нагадали Україні, що антикорупційна поправка досі не прийнята
Сполучені Штати вважають вкрай важливим ухвалення змін до закону про Антикорупційний суд і закликають українських урядовців якнайскоріше ухвалити такі зміни. Фото - "Наше слово"

Сполучені Штати вважають вкрай важливим ухвалення змін до закону про Антикорупційний суд і закликають українських урядовців якнайскоріше ухвалити такі зміни.

Про це у Вашингтоні 26 червня заявив виконувач обов'язків заступника помічника держсекретаря США Джорган Ендрюс, який очолює офіс у справах Східної Європи Держдепартаменту та є відповідальним за Україну, передає "Радіо Свобода".

"Лише внесення змін до цього закону, згідно із якими суд зможе розглядати всі справи, які входять до його юрисдикції (включно із апеляціями по існуючих справах щодо корупції) допоможе подолати корупційні загрози, які існують в Україні"– пояснив Ендрюс позицію зовнішньополітичного відомства США.

При цьому, за словами високопосадовця, офіційний Вашингтон не хоче бути стороною переговорів щодо цього і наполегливо вказує на необхідність прямих переговорів між українським урядом та керівництвом Міжнародного валютного фонду.

"Оскільки Антикорупційний суд – один із найважливіших пунктів переговорів із Міжнародним валютним фондом та є умовою для отримання нового траншу в розмірі 1,9 мільярда доларів, ці переговори мають бути безпосередньо між Україною та МВФ", – наголосив дипломат.

Відповідаючи на запитання, які наслідки матиме ситуація, якщо Верховна Рада відмовиться ухвалювати такі зміни до закону, Ендрюс зауважив, що саме по зусиллях у боротьбі із корупцією в Сполучених Штатах судять, наскільки Україна просувається на шляху реформ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антикорупційний суд запрацює з початку наступного року

"Україна серйозно просунулася, але так і не досягла критичної точки, після якої всі проведені реформи почнуть працювати разом. Без суду, куди б усі антикорупційні структури могли спрямувати справи, всі результати справ щодо боротьби із корупцією підуть до старих судів, які, відверто кажучи, самі лишаються корумпованими. Тому ми і кажемо – Україна пройшла частину шляху, але повинна закінчити справу повністю", – пояснив Ендрюс.

Джорган Ендрюс також наголосив, що частиною необхідних реформ є позбавлення від впливу олігархів і сказав, що саме в цьому є одна із причин затримки із реформами.

Закон про утворення Вищого антикорупційного суду Верховна Рада ухвалила 21 червня. Це технічний документ. Мета закону - виконання вимог Конституції, Закону "Про Вищий антикорупційний суд" і Закону "Про судоустрій і статус суддів" для початку діяльності Вищого антикорупційного суду. Президент Петро Порошенко підписав закон про запуск Вищого антикорупційного суду. Це він зробив на зустрічі з випускниками Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Зараз ви читаєте новину «США нагадали Україні, що антикорупційна поправка досі не прийнята». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути