Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммерберг вважає головними проблемами України ВІЛ/СНІД, ситуацію в системі правосуддя й прояви ксенофобії.
Про це він заявив журналістам у неділю на прес-конференції в Києві.
Зі слів Хаммерберга, без здійснення необхідних заходів проблема ВІЛ/СНІД в Україні стане дуже серйозною, тому що вже зараз статистичні дані викликають велике занепокоєння.
Він підкреслив, що, хоча влада проводить певну роботу, вона повинна робити в цій сфері більше.
Говорячи про систему правосуддя, він вказав на значні проблеми у прокуратурі.
- На нашу думку, мандат, у якому працює прокуратура в Україні, набагато ширший, ніж у більшості країн, якщо не у всіх країнах Європи, - сказав Хаммерберг.
Він зазначив, що органи прокуратури не тільки проводять слідство, але й мають функції нагляду.
- Думаю, що із цією проблемою необхідно розбиратися радикально, - додав комісар.
Томас також відзначив про наявність у системі правосуддя катувань, а також проявів корупції.
- Це підриває довіру до системи правосуддя, - сказав Хаммерберг.
За його словами, багато проблем у цій системі виникають через недостатнє фінансування. На думку комісара, коли система правоохоронних органів недоодержує відповідні кошти, то від цього страждає все суспільство.
Також Хаммерберг вказав на наявність в Україні проявів ксенофобії, однак підкреслив, що зараз відповідні негативні тенденції мають місце у всій Європі.
Серед позитивних моментів у дотриманні прав людини в Україні він зазначив професіоналізм працівників різних установ, зокрема тих, які займаються проблемами дітей.
Хаммерберг повідомив, що доповідь за результатами його візиту в Україну буде офіційно оприлюднена у квітні 2007 року в комітеті міністрів Ради Європи.
Підбиваючи підсумок результатів свого візиту, він сказав, що в Україні, безумовно, є позитивні тенденції з дотриманням прав людини, однак очікування громадськості зростають швидше, ніж поліпшення в цій сфері.
Нагадаємо, 10 грудня комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммерберг прибув в Україну з оціночною місією.
Він зустрівся з міністром закордонних справ Борисом Тарасюком, прем"єр-міністром Віктором Януковичем, головою Верховної Ради Олександром Морозом і Президентом Віктором Ющенком, а також з керівниками органів державної влади, представниками неурядових організацій, національних меншин і релігійних конфесій.
У ході зустрічей обговорювалося співробітництво в сфері забезпечення прав людини в Україні.
Візит комісара триватиме до 17 грудня, повідомляють Українські новини.
Коментарі