понеділок, 15 січня 2007 15:47

Соцпартія засудила рішення естонської влади про знесення пам"ятника радянським воїнам

 

Лідер фракції Соціалістичної партії України Іван Бокий називає антидемократичним кроком рішення естонської влади можливий демонтаж пам"ятника Воїну-визволителю в центрі Талліна.

Про це Бокий сказав в інтерв"ю Інтерфакс, коментуючи закон, прийнятий в Естонії, згідно з яким дозволяється перепоховання, знесення або перенесення пам"ятника Воїну-визволителю.

"Це антагоністичний крок, оскільки, що б не говорили про природу радянської влади або про природу тоталітаризму, все це не має ніякого відношення до того, що була війна з фашизмом, і в цій війні перемогли сили добра і справедливості", - сказав Бокий.

В той же час Бокий відзначив, що можна зрозуміти Естонію, оскільки у неї "свої рахунки з радянською владою". Проте, за словами лідера фракції, це не повинно виражатися в ухваленні таких законів, "тому що це - акти наруги, і вони не прикрашають кого-небудь, якими б політичними переконаннями вони не керувалися".

Бокий підкреслив, що серед цивілізованих націй не прийнято турбувати прах і пам"ять людей, які загинули. За словами лідера фракції СПУ, таке рішення естонської влади може стати черговим приводом для загострення взаємин між Росією і Естонією.

У свою чергу, лідер фракції "Наша Україна" Вячеслав Кириленко відмовився коментувати рішення, прийняте естонською владою, відзначивши, що фракція не розглядала і не обговорювала це питання.

Раніше прем"єр-міністр Естонії Андрус Ансип (Andrus Ansip) повідомив, що розкопки на місці братської могили і роботи щодо знесення або перенесення Бронзового солдата можуть розпочатися в травні нинішнього року, повідомляє Інтерфакс.

Зараз ви читаєте новину «Соцпартія засудила рішення естонської влади про знесення пам"ятника радянським воїнам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути