Понад третина українських біженців, які перебувають закордоном, планують повернутися в Україну.
Це планують зробити після того, як переконаються, що в місцевості, де вони жили, безпечно перебувати. Опитування провів Центр Разумкова з 20 липня до 25 серпня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Ще 35% респондентів планують повернутися в Україну відразу після закінчення війни,
13% – через рік або через декілька років після закінчення війни, 7% – після того, як відновить роботу підприємство, на якому вони працювали або упевняться, що знайдуть іншу роботу вдома.
11% планують повернутися найближчим часом, а 7% взагалі не планують повертатися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цілковита заборона в'їзду росіян – думка більшості українців
Найчастіше планують повернутися найближчим часом жителі західного (18%) і центрального (15%) регіонів.
Тоді як серед біженців зі східного й південного – лише 6%. Останні частіше висловлюють намір повернутися після того, як переконаються, що в місцевості, де вони жили, буде безпечно (серед біженців зі східного регіону – 41%, південного – 48%).
88% респондентів, які планують повертатися в Україну, мають намір оселитися в області, де проживали до війни.
7% планують оселитися в іншій області (переважно це жителі східного регіону).
81% респондентів відповіли, що працювали до війни.
Соціологи опитали 511 громадян України від 18 років, які після початку повномасштабної російської агресії виїхали в 30 країн світу.
Найбільше опитаних – на території Польщі й Німеччини. Також опитували біженців в інших країнах Європейського Союзу, у країнах поза ЄС (Молдові, Туреччині, Швейцарії, Великій Британії, США, Ізраїлі).
24 серпня минуло пів року, як Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України. З 24 лютого майже третина українців змушені були покинути свої домівки – це близько 11,1 млн людей. 4,7 млн з них уже повернулися.
Уряд Великої Британії поки не збирається продовжувати дію програми "Будинки для українців", повідомляли ЗМІ.
Тим часом біженці в Іспанії зможуть отримувати €400 і €100. Грошову допомогу видаватимуть дорослим і неповнолітнім українцям. Українці в Польщі мають доступ до безплатної медицини.
Коментарі