Якщо Україне не співпрацюватиме з МВФ, це загрожує "прірвою фінансового дефолту". Але влада не передбачає такого розвитку подій.
Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телеканалу ICTV.
На запитання "У випадку якщо не проголосують земельний і банківський закон, чи справді нас без підтримки МВФ чекає дефолт?" голова уряду відповів:
"Враховуючи, що цього року маємо погасити певну кількість зобов'язань, 3,5 мільярда доларів, 5,5 - внутрішніх зобов'язань, і враховуючи виклики, які сьогодні стоять перед нами у зв'язку з панедмією коронавірусу, звичайно у першу чергу маємо спрямовувати кошти на захист життя наших громадян, а не на погашення боргів.
Без підтримки міжнародних фінансових організацій, щоб погасити зовнішні і внутрішні борги, напевно нам доведеться впасти в цю таку, я не знаю, прірву фінансового дефолту. Це надзвичайно страшний сценарій для нашої країни".
"Звичайно, ми його (дефолту. - Gazeta.ua) не хочемо. Не передбачаємо такого розвитку подій і зробимо все можливе, щоб країна залишалася стабільною фінансово. Мала економічну стратегію виходу і подолання наслідків коронавірусної інфекції. Цей сценарій для нас є пріорітетом", - заявив прем'єр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада в першому читанні підтримала "антиколомойський" закон
Шмигаль прокоментував провал парламентом голосування за запропоновані урядом зміни до державного бюджету.
Він назвав зміни "бюджетом порятунку".
"Сподіваюся буде проголосовано через 7-8 днів. Чому депутати не знайшли підтримки? Не всі встигнули ознайомитися. Певно захотіли внести якісь правки.
За 7 днів закон (зміни до бюджету. - Gazeta.ua) буде ще кращим. Поки що працюємо на тому ресурсі, який є.
Сьогодні-завтра Міністерство соціальної політики проводить перерахунок і шукає можливість проіндексувати пенсії в квітні.
Далі перейдемо, з ухваленням закону, до обіцяної виплати додаткових коштів пенсіонерів та будемо фінансувати підтримку людей, які втратили роботу або вимушені бути вдома і не можуть заробляти гроші", - сказав прем'єр.
Президент Володимир Зеленський закликав Верховну Раду проголосувати 2 закони.
"Після чого отримаємо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів щонайменше у 10 мільярдів доларів. Це потрібно для стабілізації економіки та подолання кризи", - казав глава держави.
МВФ пропонує Україні 2 умови для нової програми фінансування - ухвалити законопроєкти про вдосконалення системи регулювання банківської системи та земельну реформу.
Коментарі