Питанням номер один є судова реформа. Про це на брифінгу в четвер заявив голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія.
На запитання "Земельну реформу прийняли, що далі?" народний депутат відповів:
"Судова реформа. Усі знають, що це головна проблема в країні. Усі намагаються її вирішувати, реформувати й таке інше. У нас це питання від президента номер один. Яким чином ми продемонструємо системний підхід".
"Навіть якщо реформувати правоохоронні органи, врешті-решт усі конфлікти потім вирішуються в судах", - додав Арахамія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сховати Коломойського, втримати рейтинги - експертка про закон Зеленського
Нардеп сказав, що до судів "немає ніякої довіри, вони не працюють за законом".
"Це системна реформа. Не хочемо зайвих обіцянок давати, але точно фокус на великій судовій реформі", - заявив він.
Арахамія згадав про два законопроєкти.
"Про Вищу кваліфікаційну комісію суддів і Вищу раду правосуддя. ВККС - це комісія, яка наймає суддів на роботу, а ВРП вивчає, чи суддя відповідає статусу судді, доброчесність, корупція, звільняє. Оці два великих закони фактично формують кадрову якість судової системи.
Вони будуть винесені через пленарний тиждень. Зараз готуються на перше читання.
Я прогнозую 285, до 300 депутатів можуть підтримати ці два закони", - сказав нардеп.
Арахамія заявив, що закони пов'язані з наданням Україні фінансової допомоги від ЄС і траншу від МВФ.
Законопроєкти будуть узгоджені з міжнародними партнерами, сказав голова партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко.
13 квітня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва".
У вересні торік НАБУ опублікувало записи нібито розмов голови ОАСК Павла Вовка. "Треба захопити владу в цій ВРП", - йдеться в розмовах.
Вовку й низці суддів детективи повідомили про підозру. Інкримінують створення злочинної організації, спробу захоплення державної влади, зловживання впливом і втручання в діяльність державних діячів, створення штучних перешкод у діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Коментарі
5