Народний депутат Гео Лерос заявив, що йому у руки потрапив звіт, що, як він стверджує, викриває факти організованої топ-корупції. Викриття цих фактів буцімто навіть коштувало посади міністру фінансів Ігорю Уманському.
З отриманими даними депутат звернувся до Національного антикорупційного бюро України. Про це він розповів у власному Facebook.
"Згідно зі звітом, з червня у Державній податковій службі почала діяти так звана програма, яка звільняла великий бізнес від сплати податків. За це топ-чиновники, які й організували схему, отримували відкати", - заявив Гео Лерос.
Важливо для розуміння! Зазначена інформація зараз є лише заявами депутата. Правову оцінку їм надаватиме НАБУ, а згодом, якщо справа туди дійде, суд.
Суми імовірного схемного "недооподаткування":
• з 1 травня 2019 року - 2 млрд грн;
• з 1 серпня 2019 року - 3 млрд грн;
• з 1 січня 2020 року - 4 млрд грн;
• станом на 1 лютого 2020 року - до 5,5 млрд грн.
Усього за 8 місяців, як стверджує народний депутат, збитки державного бюджету могли становити 25 млрд грн. Схему буцімто викрив ексміністр фінансів Ігор Уманський, за що й отримав приставку "екс".
Як зазначається в інформації, яку публікує Лерос, Уманський вирішив поговорити про це з Денисом Шмигалем та Андрієм Єрмаком, вимагаючи відставок голів податкової і митниці.
Хто причетний до злочинної схеми:
Хоча у даних Лероса Денис Шмигаль згадується чи не найпершим, його причетність до схеми не підтверджується і не заперечується. Ключовою особою, яка все організувала, буцімто є голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Далі схема доходить до керівника податкової Сергія Верланова і його підлеглих - Юря Кригана, Дмитра Мішалова і Олександра Кондри.
Ще одним із ключових учасників називають львівського юриста Василя Костюка. Через нього буцімто відбувався пошук підприємців, які брали участь у схемі.
Далі ідуть керівники регіональних податкових у 4 областях:
• Київській - Орест Вітик;
• Львівській - Василь Кресяк;
• Одеській - Володимир Астрєйко;
• Донецькій - Ірина Долозіна.
Як стверджується у паперах, які наводить Гео Лерос, головними "бенефіціарами" схеми були компанії у сферах аграрної промисловості, мережі автозаправних станцій і тютюнові компанії. Цікаво, що серед клієнтів були й імпортери. Тож якщо схема підтвердиться, її навіть можна назвати міжнародною.
Коментарі
2