Ексклюзиви
неділя, 03 липня 2011 15:49

Сербія та Косово вперше домовилися про співпрацю

Сербія та Косово вперше домовилися про співпрацю

Сербія і Косово вперше в історії уклали між собою домовленості.

Посередником у цьому діалозі виступив його ініціатор - Європейський Союз.

Держави зуміли домовиться про свободу пересування, взаємне визнання шкільних та університетських дипломів, а також про обмін копіями реєстраційних книг актів громадянського стану.

Посередник від ЄС Роберт Купер заявив, що особливу важливість має в першу чергу "єдність, досягнута сторонами в питанні про свободу пересування".

Глава делегації Сербії на переговорах Борко Стефанович підтвердив, що тепер громадяни Косово мають право в'їжджати на сербську територію, пред'явивши при цьому посвідчення особи, видане косовською владою. Досі Белград відмовлявся визнавати ці документи.

Нагадаємо, що Сербія прагне стати членом Євросоюзу, і як умову її зближення з ЄС Брюссель назвав компроміси, які має укласти уряд у Белграді з владою Косово. Двосторонній діалог за посередництва Євросоюзу почався в березні 2011 року. Тоді ж, високопоставлені чиновники ЄС заявляли, що метою переговорів є поліпшення життя людей в регіоні та необхідність приведення законодавства на Балканах у відповідність до стандартів ЄС.

У той же час, за словами голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, переговорний процес між Белградом і Приштиною, а також факт визнання Сербією незалежності Косово, не є попередніми умовами для вступу Сербії в ЄС.

Слід зазначити, що Росія також закликала Белград та Приштину сісти за стіл переговорів. 1 березня 2011 р. глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що вже "прийшов час  сідати і розмовляти".

Косово відокремилося від Сербії в односторонньому порядку 17 лютого 2008 року, його незалежність визнали майже всі держави Заходу. Крім того, колишній сербський край взяли до свого складу Міжнародний валютний фонд і Світовий банк. Тим часом Сербія, Росія, Китай, Індія та деякі інші впливові країни як і раніше вважають Косово частиною Сербії. Україна офіційно проводить консультації з міжнародними партнерами та займає позицію вичікування юридично не приймаючи жодного рішення стосовно визнання Косова.

Зараз ви читаєте новину «Сербія та Косово вперше домовилися про співпрацю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути