вівторок, 11 липня 2023 23:08

Сейм Польщі підтримав примирення з Україною у Волинській трагедії

Сейм Польщі підтримав примирення з Україною у Волинській трагедії
Україна і Польща помирилися з приводу Волинської трагедії. Фото: 24 канал

Сейм Польщі ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії. У голосуванні взяли участь 440 депутатів, усі проголосували "за".

Польсько-українське примирення повинно включати "визнання провини і вшанування пам'яті жертв". Польські депутати трагедію називають геноцидом, пише Onet.

Також необхідно провести ексгумацію, гідне поховання та вшанування пам'яті всіх жертв геноциду на східних прикордонних землях

11 липня 1943 року на Волині "відбулася кривава неділя – кульмінаційний момент" Волинської трагедії, йдеться в резолюції.

"Того дня українські підрозділи ОУН і Української повстанської армії (УПА), часто підтримувані українським цивільним населенням, напали на 99 сіл колишнього Волинського воєводства, населених поляками, і вбили значну частину їхнього населення", – говориться в тексті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський та Дуда у Луцьку говорили про саміт НАТО

З 2016 року 11 липня відзначається як Національний день пам'яті жертв геноциду, під час якого "було вбито понад 100 тисяч поляків – часто у дуже жорстокий спосіб".

"Сейм Республіки Польща хоче вшанувати пам'ять усіх жертв Волинської трагедії. Особливого визнання заслуговують ті представники української нації, які, ризикуючи життям, протистояли злочину, скоєному їхніми співвітчизниками", – йдеться також у документі.

У неділю, 9 липня, польський президент Анджей Дуда разом з українським лідером Володимиром Зеленським прибули до костелу святих Петра й Павла у Луцьку.

Там вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та Волинської трагедії.

Зараз ви читаєте новину «Сейм Польщі підтримав примирення з Україною у Волинській трагедії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути