Минає шостий рік, як Румунію включили до складу Євросоюзу. Чи покращилося від цього життя у населення? Таке запитання ми задали пересічному румуну під час поїздки до країни по програмі "Європейський досвід залучення грантових коштів для розвитку громад". На думку 40-річного менеджера магазину Каталіна-Даніеля Мойсея з Бухаресту, вступ до ЄС облегшив йому лише перетинання кордонів Європою.
"Менше документів, коли їду у якусь країну треба збирати. Достатньо лише моєї ID-картки. Моє життя в глобальному не стало кращим. Я не отримую більшу зарплату. Податки дуже високі. Отримуємо лише до 47% від заробітної плати. Вона у нас в середньому 300-400 євро. Це нормально з одного боку. Але у нас немає середнього класу. 10-20% населення мають багато грошей, іншим залишає бажати кращого. Ціни на харчі такі ж, або вище, ніж у Франції, Німеччині, де заробітна плата значно вища. Наприклад, бензин у нас становить 1, 34 євро за літр. Люди йдуть на роботу до Німеччини, де заробітна плата 1000 євро. Але румунам платять за таку ж саму роботу набагато менше, ніж німцям. За приблизними підрахунками,понад 2 мільйони румун поїхали працювати до Італії, Іспанії, Португалії та Греції. Багато з них не мають там документів", - розповів Каталін-Даніель.
Утримання будинку в Румунії на рівні з Німеччиною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Еротика і травми Верховної Ради: сьогодні нардепи призначали та звільняли
"Близько 50 євро на людину. Це за: воду, електрику, опалення. У більшості городян комунальні послуги забирають 25-50% з зарплати.
Їжа дуже дорога. Не багато румун можуть заощаджувати. У багатьох є кредити. У нас є 5,5% осіб на пенсії. Це більше чверті від загального населення. Середня пенсія складає менше 200 євро. При тому, що і ліки дуже дорогі. Хоча Євросоюз і допоміг нам покращити інфраструктуру і не тільки, але у 2000 році було легше влаштуватися на роботу. Тепер це все важче і важче", - продовжив Мойсей.
Свої відпустки більша половина румун проводять дома.
"Залишаються в будинку і дивляться телебачення або інтернет. Можуть вийти прогулятися містом, або поїхати за місто. Зимою деякі їдуть на горно-лижний курорт до гори Сіная. Влітку йдуть у курортні містечка. У такому під назвою Констанца є грязьовий курорт Мамая. Останніми роками багато з наших вирушають до Болгарії на "Золоті піски", або до Греції чи Туреччини.
Коментарі
58