Шанси ухвалити в остаточному варіанті законопроект пенсійної реформи уряду в теперішньому вигляді практично дорівнюють нулю. Так вважає екс-заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко.
"Для нього елементарно немає голосів у парламенті, навіть при всій роботі, яку проводить останнім часом уряд та адміністрація президента. Народних депутатів не задовольняє, зрештою, те саме, що й людей. Проект не дає жодної відповіді на базові питання, - а що пенсійна реформа дасть для звичайного громадянина України? Народні депутати — цілком притомні люди. Вони розуміють, що, радше за все, на наступні вибори вони йтимуть за змішаною виборчою системою. Отже, 50% депутатів будуть змушені спуститися вниз до людей і відповідати на незручні питання.
І перше ж питання, яке їм ставитимуть, стосуватиметься саме пенсійної реформи. Чому був підвищений вік, чому змінений пенсійний стаж, чому змінили формулу? А на ці питання відповідей немає. Депутати самі не розуміють, що за цим стоїть. Ми-то знаємо, що це просто передбачено в меморандумі з Міжнародним валютним фондом, і це просто виконання обіцянок, які дала влада МВФ. Але ж людям про це не скажем!", - зауважив він.
Екс-заступник міністра праці та соціальної політики каже, що урядові пропозиції ніяк не наповнюють Пенсійний фонд.
"І сьогодні його можна наповнити лише одним способом — збільшити заробітну платню в Україні. І над цим треба працювати. Скільки б вони там не піднімали пенсійний вік, страховий стаж, не змінювали формулу, багато на цьому не навариш", - підкреслив Розенко.
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про пенсійну реформу. За урядовий варіант реформи проголосували в четвер 245 депутатів з 381, зареєстрованого у залі.
Коментарі
1