середа, 09 січня 2019 08:12

Російський флот в Криму – це мистецтво компромісу – Порошенко

Російський флот в Криму – це мистецтво компромісу – Порошенко
Вісім років тому, 2011-го, Петро Порошенко вважав угоду про розміщення російського флоту в Криму на 25 років необоротним. Фото: polittech

Угоди щодо розміщення Чорноморського флоту Росії були мистецтвом компромісу, їх підписання було необоротним. Таку заяву зробив Петро Порошенко 9 січня 2011 року, повідомляє "Українська правда".

"Я переконаний, що базові угоди щодо Чорноморського флоту РФ - це мистецтво компромісу. Я не можу сказати, що я щасливий через те, що перебування флоту буде настільки тривалим. Впевнений, що можливі були й інші домовленості, інші терміни. Але продовження терміну було необоротно".

40 російських військових кораблів та їх екіпаж розміщувався на кримському узбережжі з 1997-го року. За попередньою угодою російські військові мали піти з України 2017-го року.

21 квітня 2010 року президент Віктор Янукович підписав угоду про продовження знаходження російського флоту в Україні до 2024 року з російським президентом Дмитром Мєдвєдєвим з правом продовження на 5 років та встановлена орендна плата. Росія мала платити $100 млн щорічно. Згодом у ціну входили додаткові кошти знижки за російський газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розвідка: Росія готує провокації в Азовському морі

На початку березня 2014-го за допомогою Чорноморського флоту та російських військових без розпізнавальних знаків РФ окупувала територію Криму. 16 березня провели "референдум" – нібито більшість жителів півострову захотіли стати частиною Росії. Результати референдуму не визнали Україна, США, Європейський союз. Дії РФ назвали анексією.

Після захоплення Криму Росія в односторонньому порядку денонсувала чотири угоди з Україною, в тому числі про базування Чорноморського флоту в Криму. З того часу росіяни відмовились платити за розміщення своїх кораблів на території українського Криму.

25 листопада 2018-го російські силовики атакували 3 українські катери в Азовському морі та застосували зброю. Шістьох українських військових поранили. Після атаки спецназ ФСБ захопив українські катери "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" разом із особовим складом. Зараз українських моряків судять у Росії. Дії Росії засудили в ООН та США.

У грудні президент Петро Порошенко підписав закон про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією.

Зараз ви читаєте новину «Російський флот в Криму – це мистецтво компромісу – Порошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути