Рішення Європейського суду з прав людини, яке було прийнято 30 квітня 2013 за результатами розгляду першої справи "Тимошенко проти України", відтепер отримало статус остаточного і має бути обов'язково виконано владою України.
Про це повідомляє прес-служба ВО "Батьківщина".
"Згідно з регламентом діяльності Європейського суду, рішення могло бути оскаржене протягом трьох місяців у Великій палаті цього міжнародної судової установи. Але влада України не скористалася цим механізмом, що може означати тільки одне - визнання його законним, об'єктивним і справедливим", - йдеться у заяві представників "Батьківщини".
Нагадаємо, що 2 травня поточного року, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка зазначив, що Європейський суд з прав людини не визнав політичного переслідування ув'язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко у "газовій справі".
"Тобто конкретно записав, що в справі Тимошенко відсутня всяка політика в частині розгляду і того вироку, який винесений", - уточнив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович може на час позбавитися фобії Тимошенко - політолог
Як відомо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт Юлії Тимошенко 5 серпня 2011 у рамках судового розгляду так званої "газової" справи і подальше утримання під вартою.
У винесенні рішення суд визначив наступні порушення:
- Порушення права на свободу та особисту недоторканність Європейської конвенції з прав людини;
- Порушення права на швидку оцінку законності утримання під вартою;
- Порушення права на компенсацію за незаконне утримання під вартою;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнення Тимошенко було б хорошим акордом — Палій
- Порушення межі використання обмежень прав.
Тоді ж Пшонка зазначив, що рішення Європейського суду з прав людини не зобов'язує українську владу звільнити Тимошенко.
"Це рішення Європейського суду з прав людини не веде до звільнення Ю.Тимошенко не вимагає її звільнення", - підкреслив він.
Коментарі
50