четвер, 09 грудня 2021 20:09

Рейтинг "ЄС" і Порошенка зростає, Зеленський втрачає підтримку

Рейтинг "ЄС" і Порошенка зростає, Зеленський втрачає підтримку
П'ятий президент України Петро Порошенко. Фото: "ЄС"

"Європейська Солідарність" – лідер партійного рейтингу України. Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчим часом, політичну силу підтримали б 17,1% українців. "Слуга народу" опустилася на друге місце, її рейтинг складає 15%.

Такі результати показало опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного з 26 по 29 листопада.

Це вже друге опитування КМІС цього року, яке закріплює лідерство за "Європейською солідарністю". Крім того, більшість опитаних вважають "Європейську Солідарність" головною і реальною опозицією до влади. Таку думку розділяють 28,6% опитаних українців.

Слід зауважити, що разом із партійним рейтингом зростає і особиста підтримка Петра Порошенка. За місяць вона збільшилась на 2,2%.

Водночас, рейтинг президента Володимира Зеленського стрімко падає. Таку тенденцію показують різні соціологічні опитування, проведені у жовтні та листопаді. Його підтримка коливається у межах 22-25% і продовжує падіння. Також скорочується розрив між Порошенком і Зеленським.

Соціологи зауважують, що зміна симпатій українців пов'язана із втомою від безпорадності влади. "Вагнергейт", офшори, загострення на Донбасі, економічна криза – налаштовують критично навіть найвідданіших прихильників Зеленського.

Згідно з дослідженням КМІС, більшість українців вважають Зеленського некомпетентним і не підтримують другий термін його президентства. 51,6% респондентів вважають, що у разі вторгнення Росії Зеленський буде не здатний ефективно спрацювати як верховний головнокомандувач, 58,2% – проти його балотування на другий термін.

Зараз ви читаєте новину «Рейтинг "ЄС" і Порошенка зростає, Зеленський втрачає підтримку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути