Інвестиційний клімат країни визначається не тільки програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах, повідомляє прес-служба партії.
"Співпраця з МВФ є досить сильним сигналом для інвесторів. Хоча інвестиційний клімат визначається не тільки програмою співпраці з МВФ. Там багато інших чинників, починаючи від захисту прав власника, інвестора, регуляторних процедур", - підкреслив парламентарій
"Тому треба, замість того, щоб ходити з простягнутою рукою, випрошуючи транш, сідати за стіл переговорів і, об'єктивно оцінюючи ситуацію в Україні, включаючи соціальні компенсатори, шукати умови програм, які б давали можливість продовження співпраці", - додав Кінах
Разом з тим, парламентар зазначив, що дуже важливо, щоб "транші МВФ не перетворилися у фінансовий наркотик, коли йде відчайдушна боротьба за транш і в той же час не відпрацьовується дуже велика кількість системних заходів, які є в основі реалізації структурних реформ".
"Я впевнений, що з українського боку необхідно суттєво, системно, високопрофесійно підвищувати якість цих переговорів з тим, щоб ця програма, в першу чергу, сприяла структурним реформам, якісним реформам Україні.., не збільшуючи свою фінансову залежність від траншів МВФ. Тобто мова йде про стратегію розвитку, а не про стратегію споживання", - додав Кінах.
Нагадаємо, для отримання чергового траншу кредиту МВФ Україні повинна була прийняти закон про реалізацію пенсійної реформи до кінця березня 2011 року. Зокрема, Україна взяла зобов'язання перед МВФ поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років - на 6 місяців щороку, починаючи з 2010 року.
Коментарі
6