Відповіді на всі запитання щодо нової Конституції дадуть парламентські вибори. Таку думку в новому номері журналу "Країна" висловив колишній перший заступник секретаря РНБО, політичний експерт Степан Гавриш.
"Реальна Конституційна асамблея передбачає розпуск парламенту. Потім обирають делегатів на асамблею, яку скликаються лише задля одного: розробки й ухвалення Конституції. Після цього проходить всенародний референдум. Україна поки що не знала такого способу. Політики, які приватизували політичний мандат на 20 років, бояться дати можливість приймати Конституцію виборцям", - зауважив він.
Гавриш наголосив, що інший спосіб прийняття нової Конституції – піти за чинним законодавством.
"Утворити конституційну комісію парламенту, яка розгляне президентський законопроект, доопрацює і внесе його на розгляд Верховної Ради. Але запевняю: як тільки він з'явиться в парламенті, зроблять стільки поправок, що зруйнують будь-яку концепцію. До того ж після першого читання проект треба відправляти до Конституційного суду, потім приймати в другому читанні. У наших умовах це може розтягнутися на рік. Але такий спосіб найвірогідніший", - підкреслив він.
"Відповіді на всі питання дадуть парламентські вибори. Якщо вони будуть Заходом визнані демократичними, то в нас з'явиться шанс на конституційний діалог. Якщо вибори визнають нелегітимними і вони закінчаться революційним потрясінням, то маємо очікувати принципово нової Конституції, яка буде затверджена на всеукраїнському референдумі", - зазначив колишній перший заступник секретаря РНБО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Конституційна асамблея — це локшина на вуха електорату", — Безпалий
Повне інтерв'ю Степана Гавриша читайте у журналі "Країна" № 22 (125) за 7 червня 2012 року.
Коментарі
9