четвер, 18 червня 2020 14:25

Рада зробила крок до закону про референдум

Автор: Reuters
  Законопроєкт направили на доопрацювання до другого читання
Законопроєкт направили на доопрацювання до другого читання

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт "про народовладдя через всеукраїнський референдум".

Відповідну ініціативу президента Володимира Зеленського підтримали 252 народних депутати. Альтернативні законопроєкти нардепів "Батьківщини" й ОПЗЖ набрали недостатню кількість голосів.

Документ дасть українцям можливість підтримувати зміни до Конституції, зміни території України та навіть скасовувати закони. Референдум оголошують на вимогу не менше 3 млн громадян, які мають право голосу. Його проведення оголошує президент своїм указом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського прокоментували можливість референдуму щодо особливого статусу ОРДЛО

Законопроєкт передбачає, що на референдум можна винести лише одне питання, яке передбачає чітку відповідь: "так" чи "ні". Заборонені запитання, які суперечать Конституції України або принципам і нормам міжнародного права.

Також не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі.

Заборонено запитання щодо законопроєктів із питань податків, бюджету, амністії, а також запитання, які, згідно з Конституцією та законодавством, належать до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

Законопроєкт передбачає можливість проведення електронного голосування. Від консультативного референдуму пропонує відмовитися.

2018 року Конституційний суд України визнав неконституційним закон "Про всеукраїнський референдум". Його ухвалили у часи Віктора Януковича - 6 листопада 2012 року.

Зараз ви читаєте новину «Рада зробила крок до закону про референдум». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути