Верховна Рада підтримала проєкт змін до державного бюджету, що передбачає підвищення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн.
За проголосували 295 народних депутатів.
Зокрема "За" проголосували фракції "Слуга народу" і ОПЗЖ, групи "Партія "За майбутнє" та "Довіра".
"Європейська солідарність", "Батьківщина" й "Голос" дали нуль голосів.
Перед голосуванням міністр фінансів Сергій Марченко сказав, що для реалізації цього передбачено збільшення видатків на 4 млрд грн.
"За рахунок економії видатків на обслуговування державного боргу.
Законопроєкт є збалансованим. Реалізація змін стимулюватиме зростання споживчого попиту та дозволить підвищити якість життя громадян за рахунок підняття рівня доходів працюючого населення.
Крім того створять умови для детінізації заробітних плат, що виплачують у конвертах. Зростуть надходження від ЄСВ (єдиний соціальний внесок. - Gazeta.ua) на 1,7 мільярда гривень і поліпшиться захист трудових, соціальних прав громадян", - сказав міністр.
"Це закон не про зарплати. Це, насамперед, про підняття податків і зборів. Якщо ви малий ФОП, то вже найближчими місяцями платитимете на 260 гривень більше в місяць за єдиний податок. Зросте єдиний соціальних внесок - спочатку на 60 гривень, а за рік на 400. Збільшиться податок на нерухомість - за квартиру 100 метрів заплатите на 770 гривень більше. Чи таку допомогу ми обіцяли тим, чиї прибутки зараз або нуль, або взагалі мінус, які досі тримають робочі місця", - сказав народний депутат від "Голос" Ярослав Железняк.
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що збільшення з 1 вересня мінімалки - це перший етап. Упродовж 2021 року мають бути реалізовані наступні етапи підвищення.
"Потім другий етап цієї програми - збільшення з 2021-го до 6 тисяч гривень. І впродовж 2021 року буде третя частина - збільшимо до 6,5 тисячі гривень", - заявляв Зеленський.
Зараз мінімальна зарплата становить 4723 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після вихідних долар подешевшав
Підвищення мінімальної зарплати буде майже непомітним для людей і економіки, сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Мінімалку підвищують, щоб розігріти економіку, підвищити споживчий попит і уникнути економічної кризи.
Коментарі