Як передає кореспондент, про це він сказав сьогодні на прес-конференції в Гельсінкі.
"Хочу звернути увагу, що без закачування в підземні сховища Україна вижити не може і змушена буде відбирати газ із експортної труби. Її за це навіть звинувачувати не можна", - сказав Путін.
"Я звернув на це увагу наших європейських партнерів і просив їх не залишати нас наодинці з цим питанням – ми наперед попереджаємо про те, що такий конфлікт може виникнути. Це може призвести наприкінці червня – на початку липня до повної зупинки нашого транзиту до Європи", - наголосив Путін.
За його словами, на сьогоднішній день Україні необхідно вирішити два завдання: оплачувати газ за поточне споживання і заплатити за закачування газу в підземні сховища, без чого в осінньо-зимовий період українська економіка існувати не може.
Путін зазначив, що щомісячне споживання Україною газу коштує близько 200 млн. доларів, і за це українська сторона розраховується. Водночас він зазначив, що вартість щомісячного закачування в підземні сховища газу коштує приблизно 500 млн. доларів і в цілому до жовтня це становитиме 5 млрд. доларів.
"У цій частині є великі проблеми – ми пропонували ці проблеми разом з Євросоюзом вирішувати. Всі наші звернення до Комісії Європейських співтовариств успіху не мали. Відповідь одна: для України у нас грошей немає", - наголосив Путін.
Він нагадав, що згідно з підписаними контрактами у разі несплати вчасно за поставлені обсяги газу "Газпром" має право вимагати передоплату.
"Як тільки передоплати не буде – не буде газу. "Газпром" поставлятиме тільки такий обсяг, за який буде передоплата", - сказав Путін.
Він також зазначив, що в умовах "жорсткої економічної кризи" ніхто в Росії не злорадіє з приводу важкої ситуації в економіці України, але й платити за це також не мають наміру.
Нагадаємо, 19 січня ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали довгострокові контракти на постачання газу українським споживачам. Термін дії контрактів - з 2009 по 2019 рік включно.
Відповідно до контракту, ціна на газ розрахована за європейською формулою ціни зі знижуючим коефіцієнтом 0,8. Таким чином, у першому кварталі 2009 року ціна на газ для України становила 360 дол. за 1000 куб. м, у другому кварталі 2009 року - 270,95 дол. за 1 тис. куб. м.
Контрактом на постачання газу передбачені заходи з підвищення платіжної дисципліни НАК "Нафтогаз України". Зокрема, якщо "Нафтогаз" до 7 числа (включно) місяця, наступного за місяцем постачання, не сплатить або не в повному обсягу сплатить за поставки газу, сторони на весь термін дії контракту, що залишився, переходять на предоплатну систему розрахунків.
Україна вчасно і в повному обсягу розраховувалася з "Газпромом" за поставлений газ.
Коментарі
8