Верховна Рада ухвалила закон про заборону проросійських політичних партій.
Рішення парламент ухвалив у вівторок.
"За" проголосували 330 народних депутатів.
Підтримали фракції "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Опозиційна платформа - За життя", група "Партія "За майбутнє".
"За" проголосували 17 колишніх членів ОПЗЖ: 12 депутатів з нової групи (Платформа за життя та мир) і ще п'ять депутатів з ОПЗЖ, які зараз позафракційні", - повідомив депутат із "Голосу" Ярослав Железняк.
Справи про заборону партій, які мають антиукраїнський характер і діяльність яких спрямована на підрив суверенітету чи територіально цілісності України, розглядатимуть як термінові, у скорочені терміни.
У період воєнного стану справи про заборону партії будуть підсудні як суду першої інстанції апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, зокрема місто Львів.
Судом апеляційної інстанції у справі про заборону партії є Верховний суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менш ніж із п'яти суддів.
Судове рішення ВС у таких справах є остаточним і касаційному оскарженню не підлягає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ПЗЖМ ПШНХ" - мережі оцінили перейменування колишніх "регіоналів"
Максимальний термін розгляду адміністративні справи про заборону партії в суді першої інстанції після відкриття провадження у справі - один місяць.
Суд апеляційної інстанції має розглянути справу впродовж місяця після відкриття апеляційного провадження.
У разі заборони судом партії майно, кошти та інші активи партії та її структурних утворень переходять у власність держави.
21 квітня нардепи з парламентської фракції ОПЗЖ створили групу "Платформа за життя та мир", її очолив Юрій Бойко.
Перед цим діяльність фракції ОПЗЖ у Верховній Раді зупинили.
РНБО зупинила на час воєнного стану діяльність низки партій, серед яких ОПЗЖ, "Партія Шарія", "Наші", "Опозиційний блок".
Коментарі
2