понеділок, 14 грудня 2020 11:09

Притягнення 16 нардепів до адмінки під загрозою. НАЗК звернулося до генпрокурорки Венедіктової

Притягнення 16 нардепів до адмінки під загрозою. НАЗК звернулося до генпрокурорки Венедіктової
НАЗК звернулось до генпрокурора і голови Верховного суду. Фото: sud.ua

Суди закривають справи про конфлікт інтересів, посилаючись на Конституційний суд. Хоча він не визнавав неконституційними норми закону "Про запобігання корупції", порушення яких є підставою для адміністративної відповідальності за деякими статтями. Про це заявив голова Національного агентство з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

Він звернувся до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та голови Верховного суду Валентини Данішевської.

Рішення КС позбавило агентство можливості складати адмінпротоколи, пов'язані з конфліктом інтересів. Проте статті Кодексу про адміністративні порушення, які передбачають відповідальність за такі порушення, залишаються чинними. Попри це, окремі суди почали закривати справи про конфлікт інтересів на підставі рішення КС.

Тому Новіков надіслав генпрокурорці та голові ВС листи, у яких просить донести зазначену інформацію до суддів і прокурорів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді кричать про великий компроміс. Компроміс кого – злодіїв і шахраїв?

Зараз суди розглядають справи за 130 протоколами НАЗК, складеними за статтями "порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності", "порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків", "порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів".

Серед цих протоколів 16 складені щодо народних депутатів, 11 - щодо члена Центральної виборчої комісії, заступників міністрів, голови та заступника голови Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Рішенням КС не визнавались неконституційними норми закону "Про запобігання корупції", порушення яких є підставою для адміністративної відповідальності за вказаними статтями. Попри це НАЗК зафіксувало одразу декілька випадків закриття зазначених справ навіть без з'ясування обставин правопорушення, кажуть в агентстві.

27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю, що передбачає покарання за недостовірне декларування.

Через це Володимир Зеленський терміново скликав засідання РНБО. Йшлося про загрози національній безпеці.

Президент вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду.

4 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який відновлює кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях. Передбачається штраф й обмеження волі. Раніше також передбачалося тюремне ув'язнення.

Зараз ви читаєте новину «Притягнення 16 нардепів до адмінки під загрозою. НАЗК звернулося до генпрокурорки Венедіктової». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути