В Україні вже йде президентська кампанія. Її новий етап настав з цієї осені. Про це сказав заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха в інтерв'ю "ЛIГАБiзнесIнформ".
Пропонуємо найцікавіші цитати.
Про Вакарчука
"Досвід показує, якщо людина без оголошення себе кандидатом і не будучи професійним політиком, набирає більше 3% - просто так, за красиві очі або за музичні здібності, - то він серйозний конкурент, серйозний кандидат. І якщо провести відповідну кампанію, то з нього можна зробити цілком гідного кандидата. З Ющенком аналогічно було. Він у середині 90-х був ще директором банку і сам не думав ні про яке президентство. Але вже тоді його включили соціологи, коли він там гривню рекламував. І він набрав чотири з чимось відсотка відразу"
Про стратегію Порошенка
"Політтехнологи тут не мудрують. Треба підкреслити всі достоїнства претендента, все, що з погляду потенційного виборця зроблено на його користь. І якимось чином намагатися нейтралізувати негативну інформацію. Ось останнє опитування - там же не тільки йшлося про кандидата в президенти - там ставилося запитання "А що доброго у вас?". І все-таки люди щось назвали: почали дороги ремонтуватися, підвищили пенсії. Ось на цьому робитиметься акцент. Згадають безвіз, звичайно, що, безумовно важливо. А по всім невирішеним питанням пояснять, що це не з вини влади, а з вини злодіїв"
Рабінович і Бойко у другому турі - ідеальний варіант для Банкової
"У другому турі вони не переможуть. Тобто, для президентської команди це був би ідеальний варіант, щоб вийшли Рабинович і Бойко, як представники тієї частини населення, яка досить складно ставиься до багатьох процесів, які зараз відбуваються в Україні"
Про рейтинги популістів
"Що не візьмеш - все можна критикувати. Тому, звичайно, зростає (рейтинг. - Gazeta.ua). Але не так швидко, до речі. Зверніть увагу, що після підвищення пенсій Порошенко обігнав Тимошенко, хоча раніше він їй програвав, до підвищення, ще до літа. А ось опитування вже жовтня, коли перші пенсії отримали (а пенсіонери - це самий дисциплінований і відповідальний виборець), показало інше"
Про Саакашвілі
"Його побоюються навіть деякі опозиціонери. Бачите, як вони від нього відреклися, забрали свої намети і поставили їх вже в іншому місці або де-небудь у себе на дачі. До нього ставляться з одного боку з інтересом, їм можна фортечні ворота довбати, а з іншого боку, раптом у нього потім голова вціліє і що з цим тараном робити?"
Про дострокові парламентські вибори
"Владі це абсолютно не вигідно, тому що втратить парламентську більшість"
Про правлячі клани
"В рамках правлячого стану є клани. Звичайно, клани ворогують, але їх загальна приналежність до цього стану - важливіше, ніж їх кланові суперечності. Головне їм зберегти свої станові привілеї - це перший інтерес, а вже другий - бути вище в рамках цього стану"
Про нову політичну силу
"Вона намагалася з'явитися. Такі сили почали множитися з великою швидкістю. Але не прижилися... З'явився ж ДемАльянс. З'явилася Самопоміч. Але з'ясувалося, що це регіональна партія, з суто регіональною ідеологією. Так вона поступово і залишиться тільки в тому регіоні, де вона була створена"
Про плани Росії
"Та чого Росія домагається? Напаскудити всім - і ось і вся мета. Навіть якщо зашкодить собі, але наробить шкоди іншим, як зможе. Як в радянські часи говорили: я людина маленька, допомогти нічим не можу, а напаскудити - хоч греблю гати. Ось приблизно таку позицію буде займати Росія. А у нас повинно бути розуміння ситуації. Росії діватися нікуди - вона себе загнала в кут і з цього кута у неї гідного виходу немає. Звичайно, вона буде намагатися нам нашкодити усіма силами".
Про розрив з РФ
"На цей момент ми перейшли цю межу, звичайно. Це консолідує країну. У нас на найближчі десятиліття настав час, коли ми можемо нарешті зайнятися своїми проблемами, а не думати, куди нам іти, де нам більше дадуть - в Європі чи в Росії. Нарешті зрозуміли, що в Росії нам дадуть тільки стусана"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турчинову відвели роль у другому терміні Порошенка - ЗМІ
Чергові вибори президента мають відбутися у червні 2019 року.
Якби вибори відбулися найближчими вихідними, Петро Порошенко залучився би підтримкою 16,1% громадян, Юлія Тимошенко – 14,4%, а Святослав Вакарчук – 12,1%. Такі дані агенцій "Соціс", Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), "Рейтинг" та "Центру Разумкова" за період з 28 жовтня до 14 листопада.
Коментарі
2