Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов може очолити виборчий штаб президента Петра Порошенка. Про це пише "Українська правда".
Місце глави штабу – ключове.
"Це як в бізнесі. Кандидат – це акціонер, а керівник штабу – це глава правління компанії. Він освоює бюджет, дає команди на місця, контролює виконання задач, залучає людей, шукає гроші і так далі", – цитує сайт одного зі співрозмовників на Банковій.
І коли йдеться про гроші, то суми обчислюються десятками мільйонів доларів.
"Ну, наприклад, члени комісій. Кожному іде зі старту по сотці грошей ($100). Порахуйте: 30 тисяч виборчих дільниць, якщо там по одній своїй людині тримати, то це уже 3 мільйони доларів. А їх в кожній комісії має бути мінімум троє", - пояснюють у Порошенка.
Як пише видання, кандидатуру Турчинова запропонували Порошенкові лідери "Народного фронту" в ході переговорів про можливе створення "єдиної партії влади". Але під час засідання так званої "стратегічної дев'ятки" у Порошенка, президент відмовився призначити Турчинова главою штабу.
В найближчому оточенні президента переконують, що сам Петро Олексійович чудово розуміє, наскільки сильним главою штабу буде Турчинов. "Швидше за все, Порошенко поставить Турчинова. Але президент має дозріти до такого рішення сам", - розповідають там.
Головний сумнів у Порошенка пов'язаний з питанням абсолютної лояльності: "Президент має розуміти, що глава штабу працює саме на його перемогу, а не підіграє конкурентам. А так – кращого варіанта за Турчинова, звичайно, немає".
Серед інших кандидатів на крісло голови штабу ЗМІ називає главу Адміністрації президента Ігоря Райніна, його першого заступника Віталія Ковальчука і заступника голови фракції БПП Сергія Березенка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Порошенка натякнули на другий термін
За результатами останнього масштабного соцдослідження, проведеного спільно провідними соціологічними фірмами країни, якби вибори відбулися найближчими вихідними, Петро Порошенко залучився би підтримкою 16,1% громадян, Юлія Тимошенко – 14,4%, а Святослав Вакарчук – 12,1%.
Щоб з'ясувати ці дані, експерти агенцій "Соціс", Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), "Рейтинг" та "Центру Разумкова" у період з 28 жовтня до 14 листопада опитали 20 тис. українців, хоча зазвичай для коректного аналізу їм вистачало й близько 2 тис. осіб.
Коментарі