Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва відповів на пропозицію відвідати Україну. Замість себе він вирішив відправити до Києва свого помічника.
Спеціальний помічник президента Бразилії з міжнародних питань Селсу Аморім має вирушити в Україну за дорученням бразильського лідера, повідомив голова генерального секретаріату адміністрації президента країни у ранзі міністра Марсі Маседу, передає Folha De S. Paulo.
"Президент прийняв рішення і доручив мені повідомити, що спеціальний помічник з міжнародних питань, ексглава МЗС, який уже був у Росії, відвідає Україну", – ідеться у повідомленні.
Таку заяву Маседу зробив після зустрічі з представниками Асоціації українців Португалії, куди Бразильський лідер прибув із візитом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Бразилії зробив нову заяву щодо вторгнення РФ в Україну
Дата поїздки Аморіма в Україну ще не визначена.
Наприкінці березня Аморім здійснив конфіденційний візит до Москви, під час якого спілкувався з російським диктатором Володимиром Путіним.
Міністерство закордонних справ запросило президента Бразилії приїхати в Україну, щоб зрозуміти справжні причини і сутність російської агресії.
Президент да Сілва заявив, що Україна повинна відмовитися від Криму. Мовляв, якщо "віддати Росії Крим", це гарантуватиме настання миру.
В українському МЗС відповіли на заяви бразильського президента. За словами речника зовнішньополітичного відомства Олега Ніколенка, немає "жодної юридичної, політичної чи моральної причини", чому Україна має поступатися хоча б сантиметром своєї землі.
Раніше президент Бразилії заявив, що Сполучені Штати Америки повинні припинити "підігрівати" війну в Україні і створити групу країн у врегулюванні війни.
Президент Бразилії також дорікнув США та Євросоюзу, що не витрачали "багато часу" на мирні переговори на початку війни.
17 квітня міністр закордонних справ країни-агресорки Росії Сергій Лавров прибув до Бразилії. Міністр МЗС Маура Вієйра зустрів його з почесною вартою.
Перед цим Лула літав на переговори до Пекіна та в Об'єднані Арабські Емірати. Візит Лули до КНР лише підтвердив зміцнення зв'язків між країнами. При цьому Бразилія продовжує балансувати, оскільки також прагне тісніших зв'язків із Вашингтоном.
Коментарі