Однією з причин "газового" та "сирного" протистояння між Україною та Росією є бажання Володимира Путіна перед виборами показати, як Росія "холопів різних по окраїнах ставить на своє місце",
Таку думку в ефірі 5 каналу висловив народний депутат Тарас Чорновіл.
Говорячи про закиди російської сторони щодо поганої якості української молочної продукції, Чорновіл наголосив, що подібні конфлікти - це лише початок і в подальшому тиск на Україну зі сторони Москви буде посилюватися.
"Ми втягуємося в певне політичне протистояння. З одного боку, це є тимчасовий ефект: Путін дуже зацікавлений, щоби перед виборами - а в нього тепер все не настільки однозначно, як це було раніше - йому потрібні якісь дії, які показують, що Росія "холопів різних по окраїнах ставить на своє місце", - вважає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "газовій" суперечці Росія у виграшному становищі - експерт
Чорновіл наголосив, що це перший пропагандивний момент у цьому конфлікті.
"Другий момент: Путінська доктрина приходить на зміну Медведєвській, яка передбачає більш жорсткий пресинг і здобування більше перспектив і більше поступок від сусідів. Плюс створення Євразійського простору, який без України втрачає будь-який сенс", - вважає нардеп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міллер доповів Медведєву: Україна має заплатити за недобір газу
Політик переконаний, що через півроку цей пресинг буде продовжуватися, якщо ми не будемо давати відсіч.
Він також нагадав, що стосунки Путіна і Віктора Януковича не найкращі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія може заборонити ввезення українських фруктів, молока, горілки і пива
"В Росії приходить до влади Путін, людина, у якої з нашим президентом відносини очевидно не складуться. Є свої історії, зокрема те що Медведєв в Росії явно підтримував Януковича, а Путін – Тимошенко. Справа проти Тимошенко – це був досить відвертий прямий юридичний удар Путіну, дуже не приємна для нього обставина. Кілька разів він приїжджав в Київ, очевидно його чимось обнадіювали, але він повертався ні з чим. Це був дуже негативним для нього моментом в його внутрішньополітичній грі з Медведєвим. Так відносини не склалися і не складуться з багатьох обставин", - переконаний нардеп.
Водночас, на думку Чорновола, Україна також має певні важелі впливу на Росію.
"Про це багато хто не згадує, але Україна є учасником групи вступу Росії до СОТ. На жаль, ми не виставили індивідуальних двосторонніх претензій, але ми брали участь у багатосторонніх. Все те, що зараз робить Росія по санітарних зокрема обмеженнях, заборонено їй робити у такий спосіб умовами її вступу в СОТ", - наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія намагатиметься змінювати правила СОТ - експерт
Він пояснив, що фактично Росія вже вступила, але формальне завершення вступу відбудеться десь у травні. "А це не означає, що до цього моменту Росія має право робити якісь такі дії", - додав він.
Коментарі
16