У "Народній Самообороні" не вірять у реальність створення спільного списку опозиції перед парламентськими виборами 2012 року, але вважають це позитивним сигналом.
"Треба трохи менше амбіцій всім політичним лідерам і розуміння своєї реальної політичної ваги. Тоді можна буде про все домовитись. Чи можливий такий варіант, думаю, навряд", - сказав нардеп від НУ-НС Юрій Гримчак.
За його словами, "як мінімум дві майже опозиційні політичні сили підуть на вибори самі, незалежно від того як і про що будуть домовлятися".
"Це ВО "Свобода" і "Фронт Змін". Вони офіційно заявили, що об'єднуватись не збираються", - підкреслив депутат.
"Хоча такий варіант спростив би вибір усім, хто налаштований проти нинішнього режиму. Ідея класна і розумна. Тоді не треба було б роздумувати, кого висувати. Є Партія регіонів і є опозиційний список. Як він буде називатися, це вже окрема розмова. Це був би такий собі референдум з довіри чинній владі. Треба розуміти, що сьогодні на карту поставлене навіть не існування опозиції як такої, а існування демократичної України", - наголосив Гримчак.
"Нунсівець" вважає, що Комітет опору диктатурі - це реальний крок для об'єднання всіх, хто вважає себе опозицією. Однак, на його думку, це треба було робити раніше.
"Арешти і суди над Юлією Тимошенко і Юрієм Луценком підштовхнули до пошуку спільної мови. Це нагадує "Україну без Кучми", коли об'єдналися всі з вимогою змінити режим. Тоді намети ставили соціалісти, охороняли їх УНА-УНСО, а допомогу надавав український комсомол. Були там і Рух, і "Батьківщина". Ідеологічні розбіжності не заважали. Зараз об'єднавча засада для всіх - цей режим повинен піти", - розповів він.
Гримчак вкотре висловив упевненість, що судові процеси над Тимошенко і Луценком - це політичні переслідування.
"Ми хочемо вільних виборів, європейського шляху розвитку, щоб не було цензури, щоб не було соромно за нашу країну на зовнішній арені. Тимошенко судять на 1-му поверсі, Луценка - на 2-му. Якщо це не політичні репресії, то хай кинуть у мене каменем. Навіть якби, гіпотетично, Тимошенко затримали всю в крові і з великим ножем, а десь поруч був труп, то все одно влада мала зробити все, щоб процес був відкритим. Щоб не було жодної заяви, що це політичне переслідування. А роблять навпаки. Всі розуміють, що це політична помста тих, хто програв 2004 року тим, хто програв 2010 року", - підсумував нардеп.
Нагадаємо, В'ячеслав Кириленко сказав, що "подолати беззаконня та фальсифікацію стане можливим тільки після швидкого об'єднання усіх демократичних партій в єдиний опозиційний кулак для участі спільним списком у наступних парламентських виборах".
Коментарі
14