Лідер партії "Європейська солідарність", народний депутат Петро Порошенко задекларував найбільше готівкових заощаджень серед парламентаріїв.
Порошенко зберігає готівкою $51,2 млн і 423,3 млн грн, що в еквіваленті національної валюти становить сумарно понад 1,8 млрд грн, повідомляє "Радіо Свобода"
У пресслужбі п'ятого президента пояснили, що "Порошенко був вимушений зняти з рахунків у банку 51 мільйон доларів і 423 мільйони гривень через політичні репресії влади та її постійні спроби арештувати активи лідера опозиції", і що "всі ці кошти повернуть у банк після припинення політичних репресій".
У пресслужбі також додали, що Порошенко за 2020 рік задекларував 222 млн грн доходів (з яких 214 млн – дивіденди, 7 млн – відсотки за депозитами) і сплатив з них понад 23 млн грн податків і військового збору, а також витратив на благодійність 150 млн грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медведчук за рік збагатів удвічі
Журналісти склали перелік найбільших утримувачів готівки "на руках" серед нардепів.
Перевівши у гривневий еквівалент до курсу валют Нацбанку станом на 7 квітня 2021 року всіх заощаджень, задекларованих кожним із депутатів як персональна власність або власність членів їхніх родин, лідерами за кількістю готівки виявилися:
Петро Порошенко ("ЄС"): понад 1,8 млрд грн;
Вадим Столар (ОПЗЖ): понад 325,7 млн грн;
Дмитро Ісаєнко (ОПЗЖ): понад 215,3 млн грн;
Юлія Тимошенко ("Батьківщина"): понад 169,5 млн грн;
Максим Єфімов ("Довіра"): понад 161,9 млн грн;
Віталій Данілов ("Батьківщина"): понад 148,8 млн грн;
Нестор Шуфрич (ОПЗЖ): понад 146,5 млн грн;
Ігор Абрамович (ОПЗЖ): понад 144,9 млн грн;
Олександр Фельдман (ОПЗЖ): понад 144,7 млн грн;
Олег Воронько ("Слуга народу"): понад 139,5 млн грн.
"Великі суми готівкових коштів, сконцентровані в руках громадян, можуть перетворюватися на суттєві проблеми для країни. Зокрема, це може заважати розвиткові економіки країни та її банківської системи, сприяти розвитку тіньового обігу грошей і відмиванню недоброчесних заробітків", - пишуть журналісти.
97 народних депутатів фракції "Слуга Народу" і членів їхніх сімей придбали 2020 року авто, квартиру або землю, повідомляв Комітет виборців України.
З 1 січня до 31 березня включно в Україні тривала щорічна кампанія із декларування.
Коментарі