Ексклюзиви
середа, 13 липня 2016 10:05

Польський депутат закликає Україну виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про люстрацію

Україні варто було б взяти до уваги рекомендації Венеціанської комісії, які стосуються внесення змін до чинного закону про очищення влади. Таку думку в ексклюзивному коментарі "Українським новинам" висловив депутат польського Сейму Аркадіуш Мірча.

"Європейські політики уважно стежать за процесом реформ в Україні, оскільки їхній успіх має велике значення для всієї Європи. Тому я наполегливо рекомендую друзям з України під час законодавчого процесу прислухатися до рекомендацій, які надходять із європейських інститутів, особливо - з Венеціанської комісії", - сказав Аркадіуш Мірча.

З його слів, ефективність проведених в Україні реформ залежатиме від їх відповідності європейським стандартам і принципам. "Спроби виборчого використання цих стандартів можуть призвести до зменшення довіри до всіх процесів, і, отже, не дадуть бажаних результатів", - вважає польський депутат.

Він підкреслив, що досвід різних країн у цьому питанні показав, що використання європейських принципів дає змогу створювати високоякісне правове поле й підтримувати належний темп початих реформ.

"Тому я звертаюся до наших українських друзів, щоб у питанні внесення змін до закону про люстрацію вони використали європейську модель і враховували рекомендації Венеціанської комісії", - підсумував Аркадіуш Мірча.

 
Як повідомляли, закон про очищення влади прийняла Верховна Рада 16 вересня 2014 року. Він забороняє для високопоставлених чиновників часів екс-президента України Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. Венеціанська комісія неодноразово заявляла, що цей закон не відповідає європейським стандартам і що Україна має внести до нього поправки.

Конституційний суд уже понад рік розглядає справу щодо конституційності окремих положень закону про люстрацію.
Зараз ви читаєте новину «Польський депутат закликає Україну виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про люстрацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути