Міністр культури Польщі Казімеж Уяздовський оголосив, що в Польщі "символи комуністичної диктатури" зникнуть з міських вулиць. У спеціальній заяві міністерства культури Польщі повідомляється, що зараз готується проект закону про місця національної пам"яті, який дасть можливість органам місцевого самоврядування й адміністрації "ефективно прибрати пам"ятники і символи іноземного панування над Польщею".
Громадська організація, куди входять родичі польських офіцерів, загиблих в Катині недалеко від Смоленську, відзначає, що Естонія, як і Польща "випробувала на собі радянську окупацію, а радянські пам"ятники були і є свідоцтвом поневолення і брехні, великоруського шовінізму".
Міністр культури Польщі в інтерв"ю телеканалу ТVN24 завірив, що ініціатива міністерства культури не спрямована проти Росії та Червоної Армії, що звільняла Польщу. "Не йдеться про те, щоб не поважати і не піклуватися за могилами солдатів Червоної Армії. Всі могили гідні пошани, проте, пам"ятники і всі символи комуністичної диктатури повинні зникнути, як чужі польській традиції", - пояснив міністр культури Польщі, повідомляє РИА Новости.
Коментарі