Таку думку вони висловили в рамках опитування, проведеного Центром досліджень політичних цінностей "АКСІА".
"Я думаю, що вона за визначенням не може бути стабільною, але мені здається, що така мета і не переслідувалась. Це розглядалось як спосіб виходу із суперкризової точки і недопущення перевиборів", - вважає Михайло Погребинський.
На його думку, спрацювало бажання депутатів від НУНСу зберегти свою політичну кар`єру. "Одночасно мали місце думки, про те, що кандидат на президентські вибори Ющенко не перспективний, тому 40 людей з НУНСу проголосували саме так", - зазначив політолог.
Погребинський зауважив, що оголошена коаліція немає більшості без комуністів. "Якщо Партія регіонів займе послідовну позицію – опозицію, коаліція нічого не зможе прийняти, окрім того, що може бути підтримано комуністами", - сказав він.
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що "немає ніякої коаліції"."Ця більшість повинна ще формалізуватись. А потім є ще 30 днів на переформатування уряду і переутвердження в парламенті прем`єр-міністра. Цікаво як це буде проходити. Є певні сумніви, що все пройде гладко", - сказав він.
Карасьов також відзначив, що у разі створення коаліції Партія регіонів перетвориться не просто на парламентську опозицію, а в політичну і соціальну опозицію.
"Ця політична сила може мобілізувати соціальний опір, спираючись на робітничий рух, профспілки. Особливо це актуально в умовах кризи, яка вдарила по підприємствам Сходу і Півдня України. Партія регіонів може вимагати відставки уряду, розпуску парламенту і навіть покласти мандати", - передбачає Карасьов. Українська правда.
Коментарі