Ексклюзиви
Середа, 10 грудня 2008 13:17

Політологи не вірять в коаліцію трьох

Політологи сумніваються в стабільності створеної коаліції БЮТ, "Нашої України " і Блоку Литвина.

Таку думку вони висловили в рамках опитування, проведеного Центром досліджень політичних цінностей "АКСІА".

"Я думаю, що вона за визначенням не може бути стабільною, але мені здається, що така мета і не переслідувалась. Це розглядалось як спосіб виходу із суперкризової точки і недопущення перевиборів", - вважає Михайло Погребинський.

На його думку, спрацювало бажання депутатів від НУНСу зберегти свою політичну кар`єру. "Одночасно мали місце думки, про те, що кандидат на президентські вибори Ющенко не перспективний, тому 40 людей з НУНСу проголосували саме так", - зазначив політолог.

Погребинський зауважив, що оголошена коаліція немає більшості без комуністів. "Якщо Партія регіонів займе послідовну позицію – опозицію, коаліція нічого не зможе прийняти, окрім того, що може бути підтримано комуністами", - сказав він.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що "немає ніякої коаліції".

"Ця більшість повинна ще формалізуватись. А потім є ще 30 днів на переформатування уряду і переутвердження в парламенті прем`єр-міністра. Цікаво як це буде проходити. Є певні сумніви, що все пройде гладко", - сказав він.

Карасьов також відзначив, що у разі створення коаліції Партія регіонів перетвориться не просто на парламентську опозицію, а в політичну і соціальну опозицію.

"Ця політична сила може мобілізувати соціальний опір, спираючись на робітничий рух, профспілки. Особливо це актуально в умовах кризи, яка вдарила по підприємствам Сходу і Півдня України. Партія регіонів може вимагати відставки уряду, розпуску парламенту і навіть покласти мандати", - передбачає Карасьов. Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Політологи не вірять в коаліцію трьох». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12840
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода