вівторок, 04 жовтня 2022 21:54

Подоляк пояснив, які аргументи має Україна для вступу до НАТО

Подоляк пояснив, які аргументи має Україна для вступу до НАТО
Україна посилить НАТО, бо наша держава має великий досвід війни. Фото: eastnews.ua

12 держав-членів НАТО готові підтримати заявку України на вступ.Тепер під час переговорного процесу потрібно здолати ще 18 держав.

Україна має суттєві агітаційні аргументи щодо членства в Альянсі. Про це радник керівника Офіса президента Михайло Подоляк сказав в ефірі "24 каналу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО отримав заявку України на вступ до Альянсу

Найкращим аргументом буде звільнення територій. Після деокупації Донецька й Луганська 18 держав ініціюють якомога швидке прийняття України до НАТО.

"Такого величезного досвіду практичної роботи під час інтенсивного масштабного військового конфлікту більше ніхто у Європі й у НАТО не має, тому Україна має поділитися досвідом як член НАТО", – сказав Подоляк.

Україна спокійно триматиме курс на Альянс, що б не казала Росія. Тепер це вже юридична процедура.

Терміни вступу України до НАТО залежать від контрнаступу.

"Україна – це країна, яка може всіх шокувати. І темпи – це не 10–30 років, а набагато коротші терміни, які нам доведеться пройти, щоб бути в НАТО", – підсумував радник.

30 вересня президент Володимир Зеленський оголосив про подання заявки на вступ до НАТО й зазначив, що країна розраховує на приєднання у прискореному порядку.

Рішення України вже підтримали чотири країни: Канада, Литва, Латвія та Естонія, однак процедура потребує одностайного схвалення всіх 30 членів Альянсу.

Стратегічний курс України на членство в ЄС та НАТО закріплено в Конституції. Більшість українців за вступ України до НАТО та ЄС, свідчить соціологічне опитування.

Зараз ви читаєте новину «Подоляк пояснив, які аргументи має Україна для вступу до НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути