понеділок, 24 липня 2006 11:05

Піскун сказав, що не займався справою Кравченка

 

Екс-генпрокурор Святослав Піскун заявив, що він не займався розслідуванням причин смерті екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

- Ця справа була закрита в слідчому управлінні Шокіна (начальника слідчого управління Генпрокуратури). Можливо, це слідчий ухвалював рішення (про закриття справи - "Газета по-українськи"), але обов"язково воно було узгоджено із Шокіним, - сказав Піскун в інтерв"ю газеті "Дєло".

За його словами, усе слідство з цієї справи велося під керівництвом Шокіна і на підставі висновку експертів про самогубство Кравчена було закрито.

- Був однозначний висновок експертів про те, що це самогубство. Я точно знаю, що це рішення, не пам"ятаю при мені або без мене, ухвалювалося під керівництвом Шокіна. Він мені особисто доповідав, що жодних підстав вважати, що Кравченка хтось вбив ззовні, нема, - сказав Піскун.

- Я йому сказав: "Ти розумієш, що це дуже серйозне питання, яке потрібно розслідувати?". А він відповів: "Так, ми провели всебічне розслідування, і в нас є висновок експертів. Я вам офіційно повідомляю, що жодних підстав (вважати смерть Кравченка вбивством) нема, і ми закрили справу". Я кажу: "Ну добре. Я тоді скажу про це громадськості", - розповів він.

На запитання, чи може бути відновлена справа смерті екс-міністра транспорту Георгія Кірпи, Піскун відповів: "У мене таких даних немає. Якщо там є якісь нові дані, то питань немає — нехай відновляють і розслідують. Але на той час, коли ухвалювалося рішення по Кирпі, не було жодних підстав вважати, що він кимось був убитий. Інша справа — доведення до самогубства — також не знайшла підтвердження в ході розслідування".

Однак раніше Піскун заявляв "Газеті по-українськи", що він таки займався справою Кравченка.

— Невже ви думаєте, що я не шукав, хто Краву замочив? — обурювався він

Нагадаємо, що саме Піскун був генеральним прокурором у березні 2005 року й викликав на допит Юрія Кравченка. Саме він був міністром внутрішніх справ, коли зник Георгій Гонгадзе.

Він розповів, що вони з Кравченком товаришували. Незважаючи на заяви Луценка, колишній генпрокурор переконаний: Кравченко — самогубець. Кілька днів тому Піскун розповів "ГПУ" свою версію цієї справи.

— Кравченко сидів у великому кріслі. Судячи з пострілу, кілер повинен був залізти під стіл, бо ззаду він підійти не міг. Юра був майже два метри зростом, тому вбивця просто не зміг би нагнутися, щоб вистрілити у підборіддя. Інакше нереально, — розмірковує екс-генпрокурор. — Юра був незв"язаний, він би пручався, боровся. Оскільки був дуже здоровий, то розгромили б усю кімнату. Кравченко ж був майстром спорту із плавання.

Піскун запевняє, що одна людина його вбити не могла, хіба що кілька. Але будинок був під посиленою охороною, всюди камери спостереження. Окрім того, в іншій кімнаті знаходилася дружина Кравченка — вона мала б почути грюкіт.

Першим пострілом міністр прострелив собі м"які тканини черепа й, будучи в шоковому стані, міг не відчути болю, розповів Піскун. Він вважає, що свою смерть Юрій Кравченко спланував. Тому до цього завершив основні свої справи.

За словами Піскуна, незадовго до смерті той їздив до Росії зустрітися з товаришем. Тоді ж отримав запрошення до Генеральної прокуратури як свідок. А за день до смерті на Трухановому острові грав у теніс із якоюсь поважною особою.

— Вранці Кравченко встав, як завжди. Помився, поснідав, одягнув новий костюм і застрелився у власному кабінеті. Перед тим закрився на замок, щоб дружина не бачила, — ділився подробицями колишній генпрокурор.

Генпрокуратура відновила розслідування причин смерті Кравченка.

Нинішній в.о. міністра внутрішніх справ Юрій Луценко також повідомив, що в нього є інформація про те, що Кравченко можливо був убитий.

За матеріалами: "Газета по-українськи", Українська правда

Зараз ви читаєте новину «Піскун сказав, що не займався справою Кравченка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути