Ексклюзиви
неділя, 19 серпня 2012 08:01

Спецтема: Боротьба за "мову"

"Підтримувати українську – це щоденна робота кожного"

"Підтримувати українську – це щоденна робота кожного"
Є багато різних варіантів української, наголошує Леонід Ушкалов Фото: chytomo.com

Ніяких катастрофічних наслідків ухвалення закону про мови не матиме. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив літературознавець Леонід Ушкалов.

"Ситуація розвиватиметься сама собою. Очевидно, за 20 років українська не захопить Схід та Південь без підтримки держави. Але буде багато чинників, які на це впливатимуть. Можуть трапитися великі несподіванки", - зауважив він.

Президент України Віктор Янукович 8 серпня підписав закон "Про основи державної мовної політики". Він дозволяє оголошувати регіональними мови національних меншин із представництвом понад 10 відсотків у регіоні. Закон ухвалений для підтримки в Україні російської мови, вважають більшість експертів.

"Мова літератури сильно змінилася з 1990-х. Маю на увазі актуальну літературу, яку читають. Ці зрушення позитивні – повернулося багато забутих слів, мова поволі звільняється від русизмів та калькованих конструкцій. Мова сучасної літератури поступово стає стандартом, яким залюбки спілкуються освічені верстви. У ЗМІ вона – дуже різна. Кожен пише по-своєму. Тож є багато різних варіантів української", - наголосив Ушкалов.

"Підтримувати українську – це щоденна робота кожного. Почати з того, що самому весь час говорити нею. Зробити хатньою, природною, а не тільки розмірковувати про її долю", - додав літературознавець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні для молоді мовне питання не на першому місці - "регіонал"

Думки інших філологів щодо того, якою може бути мовна ситуація в країні за 20 років, читайте у журналі "Країна" № 31 (134) за 16 серпня 2012 року.

Зараз ви читаєте новину «"Підтримувати українську – це щоденна робота кожного"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

67

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути