Народний депутат Олександр Дубінський, який перебуває під санкціями США і якого вигнали з фракції "Слуга народу", створив у Верховній Раді міжфракційне об'єднання "Дубина – слуга українського народу". Про це у четвер оголосив у парламенті спікер Дмитро Разумков.
У кулуарах голова партії "Слуга народу" нардеп Олександр Корнієнко прокоментував таку інформацію.
"Я навіть не зрозумів. Там голова Дубінський, так? Народний депутат, яким є поки що Олександр Дубінський, це ж тимчасова історія, через кілька років ми не будемо депутатами, ми можемо утворювати міжфракційні об'єднання.
У регламенті щодо процедур створення і взагалі щодо цих питань є аж 1 речення, що депутати можуть об'єднуватися у міжфракційні об'єднання. Що таке міжфракційне об'єднання? Які у нього права, обов'язки? Як, на що воно може впливати? Ніхто не знає, цього в законі не написано".
"Нормальна, патріотична назва. Принаймні не російського", - додав Корнієнко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партію Зеленського оновлять
Також Корнієнко прокоментував, чи виключать Дубінського з партії "Слуга народу".
"Є якась хибна думка, що з'їзд вирішує такі локальні питання. Локальні питання вирішують локальні організації. Буде конференція Київської обласної організації, вона буде певні рішення приймати", - сказав нардеп.
До об'єднання, окрім Дубінського, увійшли 5 нардепів зі СН - Олексій Мовчан, Сергій Швець, Анастасія Ляшенко, Андрій Боблях і Дмитро Чорний, а також виключений з фракції СН, а нині член групи "Партія "За майбутнє" Антон Поляков, повідомив у Telegram нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.
11 січня США запровадили індивідуальні обмеження, зокрема проти Дубінського. США заявили про "частину пов'язаної з Росією мережі іноземного впливу, що стосується Андрія Деркача". Торік Посольство США заявило, що нардеп Деркач є російським агентом.
Американський відеохостинг YouTube заблокував канал Дубінського.
1 лютого парламентська фракція "Слуга народу" проголосувала за виключення нардепа зі своїх лав.
Дубінський відсутній на сайті СН на сторінці про обласні осередки та їх керівників.
Коментарі