Два роки тому, 25 червня 2015-го, ПАРЄ прийняла резолюцію щодо України, визнавши Росію країною-агресором.
Документ підтримала більшість присутніх, проти проголосував лише німець-комуніст Андрій Гунько.
У резолюції зазначили, що конфлікт в Україні насправді є російською агресією, а щодо Криму впроваджено термін "окупований". Поправка про Росію як країну-агресор отримала 48 голосів "за" і 7 – "проти".
У тексті містяться детальні рекомендації до української влади про те, які органи та технічні засоби потрібні для ефективного розшуку зниклих безвісти. Заклик до української влади створити спеціалізований урядовий орган для координації роботи всіх державних і неурядових організацій, що працюють у проблематиці зниклих безвісти осіб, розробити механізм державної компенсації і підтримки сім'ям зниклих безвісти осіб і забезпечити, щоб ці сім'ї були поінформовані про існування цього механізму.
Також Київ має розглянути питання про прийняття спеціального закону про зниклих безвісти, який би законодавчо закріпив статус "зниклий" і "жертва війни", що дозволяло би відповідним сім'ям отримувати фінансову, соціальну та правову допомогу, включно з державним відшкодуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія заблокувала третину внесків до Ради Європи та висунула ультиматум
27 січня 2015 року Верховна Рада визнала Росію державою-агресором. За відповідну заяву до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, Парламентської асамблеї НАТО, парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів проголосував 271 депутат.
Парламент попросив "визнати РФ державою-агресором, що всебічно підтримує терористів та блокує діяльність РБ ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку. А так звані ДНР і ЛНР визнати терористичними організаціями". Крім того, депутати попросили обмежити повноваження російської делегації ПАРЄ, доки РФ не припинить ігнорувати міжнародні вимоги.
28 січня Росію позбавили права голосу в ПАРЄ і досі не повернули.
Коментарі
2